800
۰
در روزهای پایانی سال؛

مرغ از سفره مردم شرقی ترین نقطه ایران پر کشید/ اختلال در جوجه ریزی علت عدم تامین به موقع گوشت سفید در سراوان

سعید تجلیلی سرپرست فرمانداری سراوان علت کمبود مرغ در سراوان را اختلال در جوجه ریزی دانست و از حل این مشکل تا چند روز آینده خبر داد.
مرغ از سفره مردم شرقی ترین نقطه ایران پر کشید/ اختلال در جوجه ریزی علت عدم تامین به موقع گوشت سفید در سراوان
به گزارش شستون؛ تامین کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال برای مردم سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان های سراوان، سیب و سوران و گلشن با مشکل مواجه شده است.

بنا بر گفته برخی از شهروندان قیمت هر کیلو مرغ در سیب و سوران به ۶۰ هزار تومان و در سراوان تا ۵۲ هزار تومان در برخی از نقاط افزایش داشته است.

این در حالی است که در ۲ روز اخیر شهروندان سراوانی از تعطیل بودن برخی از واحد های صنفی فروش مرغ زنده و نبود مرغ کشتار روز فروشگاه های سطح شهر خبر دادند.

سعید تجلیلی سرپرست فرمانداری سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: اختلال در بحث جوجه روزی در بخش مرغ مشکل به وجود آمد که تا چند روز آینده و به ثمر رسیدن وارد بازار می شود.

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به شیوع آنفولانزا در خراسان جنوبی برای حفاظت از سلامت مردم استان، مرغ زنده وارد استان نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: گرانی این کالای اساسی در سطح کشور نیز به مشکلات این حوزه دامن زد که سراوان نیز تحت تأثیر قرار گرفت.

تجلیلی از حل مشکل مرغ در سراوان تا چند روز آینده خبر داد.

همچنین مسعود ملازهی رئیس اداره صمت سراوان نیز در روزهای اخیر به خبرنگار ما گفته بود که مرغ سراوان در هفته آینده وارد بازار می شود و در راستای مقابله با کردن فروشی یک پرونده به ارزش ریالی ۵۰ میلیون تومان نیز برای یک واحد صنفی متخلف تشکیل شده است.

انتهای پیام/
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۱
کد مطلب: 21974
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *