800
۰
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار:

در صورت بی توجهی مردم، شیوع کرونا انگلیسی در چابهار فاجعه آفرین است/ لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از سفر

مهدی میرادی گفت: خطر گسترده کرونا انگلیسی در صورت بی توجهی مردم نسبت به قبل و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و مسافرت های غیر ضروری پیش از هر زمان دیگری افزایش خواهد یافت.
در صورت بی توجهی مردم، شیوع کرونا انگلیسی در چابهار فاجعه آفرین است/ لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از سفر
به گزارش شستون؛ مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران  با اشاره به احتمال شیوع نوع جهش یافته کرونا در چابهار، بیان کرد: یکی از نگرانی های فعلی، احتمال شیوع گسترده نوع جهش یافته کرونا با عنوان کرونا انگلیسی است که لزوم توجه بیشتر مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی را می طلبد.

وی ادامه داد : حضور در اماکن پرازدحام و مراکز خرید با تهویه نامناسب، عدم استفاده از ماسک و عدم فاصله فیزیکی عواملی هستند که خطر ابتلا به بیماری کرونا را تشدید می‌کنند.

متخصص بیماری های عفونی تصریح کرد: شهرستان چابهار همواره بعنوان مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی بوده است لکن با توجه به شرایط بیماری و درصد سرایت بسیار زیاد ویروس جهش یافته انگلیسی، توصیه می شود هموطنان سفرهای تفریحی به زمان مناسب دیگری موکول کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه قدرت سرایت این گونه ویروس بالا و در کودکان و نوجوانان شدت بیشتری دارد، لذا تقاضا داریم که خانواده ها به خاطر سلامتی خود و فرزندانشان از سفر تفریحی به چابهار خودداری کنند و شهروندان هم در صورت عدم ضرورت از منزل خارج نشوند.

میرادی اذعان کرد: اماکن حساس و مهم نظیر بازار ماهی فروشان، بلوک بازارها، دکه بازار و نوار ساحلی مثل پلاژ به دلیل ازدحام جمعیت بیشترین نقاط مورد تهدید است که باید رعایت پروتکل ها با همکاری خود مردم برای حفظ سلامتیشان رعایت و در دستور کار قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: به زودی فاز دوم تلقیح واکسن کووید – ۱۹ طبق دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت جهت کادر بهداشت و گروه های هدف انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب: 22059
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *