800
۰
امام جمعه موقت سراوان:

۱۵ اسفند روز طبیعت، طراوت و شگفتن گل و گیاه است/ رها شدن زمین های کشاورزی در سایه روی آوردن به شغل های کاذب

حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار گفت: زمین های کشاورزی حاصلخیز فراوانی در استان وجود دارد که رها شده که این امر نتیجه روی آوردن جوانان به شغل های کاذب است.
۱۵ اسفند روز طبیعت،  طراوت و شگفتن گل و گیاه است/ رها شدن زمین های کشاورزی در سایه روی آوردن به شغل های کاذب
به گزارش شستون، حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت شهرستان سراوان بیان کرد: ۱۵ اسفند ماه به عنوان روز درختکاری در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شده، این روز یادآور روز طبیعت، طراوت، شکفتن گل و گیاه، آبادانی و خرمی طبیعت است.

وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام برای احیای درخت احادیث و روایات مختلف وجود دارد، افزود: هر ساله شاهد کاشتن درخت توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان نماد، سمبل و الگو هستیم تا ما هم با غرس درخت؛ خود و آیندگان از سایه و اکسیژن این درخت استفاده کنیم.

امام جمعه موقت سراوان اضافه کرد: زمین های حاصلخیز فراوان در استان وجود دارد که رها شده اند اما جوانان با توجه به سود های کلان شغل های کاذب به آن سمت روی آورده اند و جالب این است که ادعای فقر و تنگدستی هم می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار خاطر نشان کرد: برخی یک‌شبه پول های هنگفتی را از راه قاچاق به دست می آورند که در این مسیر جان خود را از دست می دهند، در بحث قاچاق سوخت شاهد شعله ور شدن لاشه های خودروهایی در جاده ها هستیم که خانواده هایی داغدار می شوند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز شهادت امام کاظم (ع)، گفت: امام کاظم (ع) ۱۴ سال در زندان های خلفای بنی عباس در اسارت قرار داشت که بدترین شکنجه ها را تحمل و به شهادت رسید.

امام جمعه موقت سراوان اضافه کرد: ۲۱ اسفند ماه، ۲۷ رجب مصادف است با یک رخداد مهم و مبارک که آن مبعث رسول اکرم در غار حرا برای هدایت بشر است تا در روز قیامت بدون حامی نباشیم و راه بهشت را در پیش گیریم.

انتهای پیام/
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب: 22087
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *