فرماندار گلشن مطرح کرد؛

اعلام محدودیت های کرونای در گلشن به مدت 10 روز/ ورود اتباع بیگانه ممنوع شد

3 تير 1400 ساعت 8:11

مهران محمودی از اعمال محدودیت های کرونایی به مدت 10 روز در شهر مرزی گلشن خبر داد.


به گزارش شستون؛ جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا با حضور فرماندار گلشن،مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان و علمای شهرستان در مسجد جامع برگزار شد.

احمد سپاهیان مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان در این جلسه در خصوص وضعیت بسیار بد بیماری کرونا ارائه گزارش کرد و گفت: بر اساس رنگبندی از زرد و نارنجی و قرمز در بعضی نقاط استان به وضعیت سیاه و فوق حاد رسیده ایم و کادر درمان خسته و فرسوده فیزیکی و فکری هستند  و در حال حاضر تخت خالی برای بیماران در بیمارستان های کل استان وجود ندارد.

مهران محمودی فرماندار گلشن نیز گفت: طبق دستورات و مصوبات ستاد کرونای استان و گلشن مقرر شد از امروز پنجشنبه آحاد مردم نسبت به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک، شستشوی دست ها، رعایت فاصله گذاری، دست ندادن و یا بغل کشی یکدیگر به طور جد عمل کنند.

وی افزود: همچنین به مدت ۱۰ روز محدودیت ها در سطح شهرستان اعمال و از مردم تقاضا می شود برای قطع زنجیره این بیماری خطر ناک خود را مسئول شناخته و نسبت به رعایت مصوبات و دستورالعمل های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

فرماندار گلشن خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا کلیه اماکن سیاحتی، تفریحی و ورزشی تعطیل شد، نمازهای جمعه در مناطق روستایی و شهری برگزار نمی شود، تردد بین شهرهای استان تا اطلاع ثانوی ممنوع و فقط با مجوز ستاد کرونا برای موارد خاص با ارائه مستندات امکانپذیر است.

محمودی ضمن توصیه به شهروندان گلشنی که حتی الامکان از شرکت در نمازهای جماعات پرهیز کنند مگر مساجدی که فاصله گذاری برای هر نماز گزار حداقل ۴ متر از طرفین وجود داشته باشد، برگزاری هرگونه مراسمات عروسی و یا ترحیم را ممنوع اعلام و اضافه کرد: کلیه صنوف غیر ضرور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در فاصله زمانی محدود و بدون وجود اجماع چند نفری امکانپذیر است.

وی اذعان کرد: همچنین جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تردد مرزی و ورود و خروج اتباع بیگانه ممنوع  و ماموریت های اداری محدود و ممنوع شده است.

این مقام مسئول گفت: فروشندگی های کالاهای اساسی، خبازی ها، مرغ فروشی ها و......با رعایت فاصله گزاری اجتماعی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توسط متصدیان و همکاری خود مردم  در کمترین زمان ممکن برای معطلی انها باید مدیریت شود.

محمودی از  یکا یک مردم شریف گلشن که در تمامی موارد اجتماعی، سیاسی  و اقتصادی همراه و همگام بوده اند خواست تا برای سلامتی خود، خانواده و اجتماع شهرستان گلشن کمافیالسابق همکاری داشته و دیگران را نیز امر به معروف انجام دهند از علما، بزرگان، متنفذین،جوانان، اعضای شوراهای شهر و روستا و مسئولین ادارات تقاضا کرد در این امر حیاتی کوشا و راهنما باشند.


انتهای پیام/
 


کد مطلب: 22989

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/report/22989/اعلام-محدودیت-های-کرونای-گلشن-مدت-10-روز-ورود-اتباع-بیگانه-ممنوع

شستون
  http://shastoon.ir