800
۰
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1400/04/07 شناسه خبر: 1747238 رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و مسئولان دستگاه قضائی؛

شهید بهشتی پایه‌گذار دادگستری اسلامی است/ حرکت آقای رئیسی در قوه قضائیه مصداق حرکت جهادی بود

رهبر انقلاب گفتند: شهید بهشتی حق بزرگی بر گردن کشور و ملت دارند و آن پایه‌گذاری دادگستری اسلامی است.
شهید بهشتی پایه‌گذار دادگستری اسلامی است/ حرکت آقای رئیسی در قوه قضائیه مصداق حرکت جهادی بود
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  همزمان با سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب و هفته‌ی قوه‌ی قضائیه، رئیس و مسئولان دستگاه قضائی، با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی(ره) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
 
بخشی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به‌شرح زیر است:
 
** شهید بهشتی یک حق بزرگی بر گردن کشور و ملت دارند و آن پایه‌گذاری دادگستری اسلامی است کار، کار آسانی نبود و کار دشواری بود. ایشان یک حرکت جدیدی را برای قوه‌ی قضائیه شروع کرده بود.
 
**  ایشان یک عالم متفکر بود، نظریه‌پرداز بود. مرحوم آقای بهشتی حقاً شخصیت برجسته و ممتازی بود، انقلابی بود، واقعاً انقلابی بود، پرتلاش بود، از بن دندان معتقد به مبانی انقلاب بود ایشان. مرحوم شهید بهشتی به‌معنای واقعی کلمه پایبند به مبانی انقلاب و مبانی امام رضوان اللّه علیه بود و پرهیزگار هم بود، مرد مؤمن و متشرعی بود. بنده با ایشان زیاد معاشر بودم، خیلی متشرع بود، خیلی پرهیزگار بود، خیلی در حرکت در جهت دین و مسائل دینی جدی بود، علاوه بر اینها ایشان از ارکان تدوین قانون اساسی است، یعنی حق این بزرگوار بایستی شناخته بشود و گزارده بشود.
 
** منافقین در مثل امروزی ـ هفتم تیر ـ جنایت بزرگی کردند در حق ملت ایران که این شخصیت برجسته‌ی باعظمت ممتاز را با حدود هفتاد نفر شخصیتهای دیگر از این کشور گرفتند و این قاتلها، قاتلهایی که خودشان اعتراف کردند به این جنایت و به این حرکت فجیع به این معنا که اعترافاتشان در دسترس است، امروز در همین کشورهای مدعی حقوق بشر آزادانه دارند رفت‌وآمد می‌کنند، زندگی می‌کنند، در فرانسه و کشورهای دیگر اروپا و دولتهای اروپایی، دولت فرانسه و دیگران خجالت نمی‌کشند که با بودن اینها و با حمایت از اینها و با تریبون دادن به اینها حتی در مجالس ملی‌شان، در عین حال ادعای حقوق بشر می‌کنند، یعنی واقعاً وقاحت این غربیها یک چیز فوق‌العاده و عجیبی است.
 
**  لازم است یک خداقوّتی به جناب آقای رئیسی عرض بکنیم ایشان در این دو سال و چند ماهی که مسئولیت قوه‌ی قضائیه را داشتند حقاً زحمت کشیدند، تلاش کردند، کارهای خوبی انجام گرفت در این قوه و حرکت جناب آقای رئیسی در قوه‌ی قضائیه مصداق همان چیزی بود که ما همیشه تکرار می‌کنیم؛ [یعنی] حرکت جهادی، حرکت جهادی؛ یعنی جدی، شبانه‌روزی، پرتلاش، پرانگیزه، یک حرکت این‌جوری بود بحمداللّه، آثار خوبی هم داشت و مهمترین اثر این حرکت همین بود که امید مردم به قوه‌ی قضائیه را زنده کرد، احیاء کرد، مردم را به قوه‌ی قضائیه خوش‌بین کرد، ما شکایتهای مردم را از دستگاههای مختلف دریافت می‌کنیم، خیلی تفاوت هست بین آن قبل از این دو سال و اندی با بعد از این دو سال و اندی در نظرات مردم، خیلی تفاوت هست، امید و اطمینان به قوه را زنده کرد، این سرمایه‌ی اجتماعی است، این اعتماد مردم به دستگاههای فعال در جمهوری اسلامی یک سرمایه‌ی بزرگ اجتماعی است. 1400/04/07
 
مشروح این خبر ساعتی دیگر منتشر خواهد شد.
 
انتهای پیام/+
دوشنبه ۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب: 23034
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *