800
۰
در ادامه مشکلات جنوب شرق رخ داد؛

نگرانی شهروندان سراوانی از قطعی آب در بحران کرونا/ رئیس اداره آب: شرمنده مردم هستم

برخی از مناطق سراوان دچار کم آبی و یا قطع پی در پی آب لوله کشی هستند و شهروندان در تماس با مسئولین شهرستان پاسخ مشخصی دریافت نکرده اند و همچنان دچار کم آبی در بحران شیوع موج جدید کرونا هستند.
نگرانی شهروندان سراوانی از قطعی آب در بحران کرونا/  رئیس اداره آب: شرمنده مردم هستم
به گزارش شستون، در روزهای اخیر که موج جدید ویروس کرونا در شرقی ترین نقطه ایران به سرعت شیوع یافته، قطع پی در پی آب شرب  و برق؛ شهروندان سراوانی را کلافه کرده است.

در حالی ساکنین برخی از شهرک های سراوان از افت فشار آب و قطعی مکرر ابراز گلایه دارند که موج جدید کرونا به سرعت در این منطقه در حال شیوع و رعایت بهداشت را دو چندان کرده است اما این درحالی است که شهروندان حتی برای شست  و شوی دست ها با مشکل مواجه شده اند.

از سوی دیگر کارشناسان حوزه سلامت مردم را به رعایت اصول بهداشتی و شست و شوی  دست ها دعوت می کنند که این موضوع با قطعی مکرر آب در برخی از نقاط شهرستانی همخوانی ندارد و باعث گلایه مردم شده است.

شماری از شهروندان سراوان در تماس های مکرری که با این پایگاه خبری داشته اند، از کمبود آب در این بحران ابراز گلایه کردند و می گویند در تماس هایی که با مسئولین شهرستان در این باره داشته اند پاسخ مشخصی دریافت نکرده اند و همچنان با مشکل آب مواجه هستند.

خاموشی برق عامل افت فشار و قطع پی در پی آب در سراوان

در همین رابطه عبدالحمید جنگی زهی رئیس اداره آب و فاضلاب سراوان به خبرنگار ما گفت:شرمنده شهروندان سراوانی هستم اما با کمبود شدید آب مواجه هستیم به طوریکه مخازن آب شهرستان خالی است.

وی افزود: به صورت شبانه روزی در تلاشیم تا بتوانیم در هفته آینده سه چاه را وارد مدار بهره برداری قرار دهیم که در صورت عدم بروز مشکل، معضل بسیاری از مناطق شهرستان مرتفع خواهد شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب سراوان ادامه داد: خاموشی های برق موجب شده تا افت فشار و قطعی مکرر آب را در برخی از شهرک های سراوان داشته باشیم چرا که با قطع شدن برق سطح آب پایین می آید و برای شهروندان مشکل ساز می شود.

جنگی زهی خاطر نشان کرد: پیرامون حل این معضل با حضور نماینده حوزه انتخابیه و فرماندار با رئیس اداره برق سراوان جلساتی برگزار شده، خواسته ما این است که برق منطقه ای برق منطقه شمس آباد را قطع نکند.

وی در پایان خطاب به شهروندان گفت: مردم حق دارند نسبت به وضع موجود گلایه مند باشند اما توصیه می شود تا زمان حل این معضل در ساعاتی که آب وجود دارد، به اندازه کافی آب ذخیره کنند تا در طول شبانه روز با مشکل مواجه نشوند.

انتهای پیام/

 
يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 23071
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *