800
۰
در ادامه مشکلات شرقی ترین نقطه ایران عنوان شد؛

تعطیلی 2 هفته ای خبازی روستای کهن مگار مهرستان به دلیل کمبود آرد/ مردم شیشه های نانوایی را شکستند

به دنبال تعطیلی 2 هفته ای نانوایی روستای کهن مگار مهرستان به دلیل کمبود آرد و عدم رفع این مشکل از سوی مسئولین، مردم به خبازی این روستا خسارت وارد کردند.
تعطیلی 2 هفته ای خبازی روستای کهن مگار مهرستان به دلیل کمبود آرد/ مردم شیشه های نانوایی را شکستند
به گزارش شستون؛ شماری ازاهالی روستای کهن مگار مهرستان در تماس با این پایگاه خبری از تعطیلی نانوایی روستا به مدت 2 هفته خبر داند و ابراز گلایه کردند.
 
به گفته اهالی این منطقه ساکنین کهن مگار برای تهیه قوت قالب خود روزهاست که سرگردانند و فقط جمله "پیگیر هستیم" را از مسئولین در پاسخ به مطالبه به حق خود می شنوند.
 
 کمبود آرد، نانوایی کهن مگار را به تعطیلی کشاند

قیوم حسینی عضور شورای اسلامی روستای کهن مگار در این رابطه به خبرنگار ما گفت: متصدی نانوایی آرد مورد نیاز را از خرداد ماه خریداری کرده اما همچنان سهمیه آرد وارد روستا نشده است.
 
وی افزود: چندین بار در خصوص این مشکل با بخشداری، فرمانداری و اداره صمت مکاتبه انجام شده اما مسئولین در پاسخ به مکاتبات عنوان می کنند که در حال پیگیری هستیم.
 
عضو شورای روستای کهن مگار با بیان اینکه خرید آرد از ایرانشهر به خواست اداره صمت انجام شده است، ادامه داد: در گذشته آرد خبازی ها از زاهدان تهیه می شد که به موقع در اختیار نانوایی ها قرار می گرفت اما علیرغم اینکه ایرانشهر با مهرستان 120 کیلومتر فاصله دارد برای تامین به موقع آرد با مشکل مواجه شده ایم.

در جست و جوی نان
حسینی خاطر نشان کرد: مردم در اعتراض به وضع موجود که بیش از 2 هفته است برای تهیه قوت قالب خود در مضیقه قرار گرفته اند به نانوایی روستا خسارت وارد کرده و شیشه های خبازی را شکستند.
 
وی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر سهمیه آرد روستا توسط اداره صمت کاهش یافته و در حال حاضر سهمیه آرد 10 تنی در ماه کفاف جمعیت 3 هزار نفری این روستا و توابع آن را نمی دهد.
 
عضو شورای روستای کهن مگار گفت: برخی از اهالی که دارای توان مالی هستند به شهر مراجعه کرده و نان مورد نیاز خود را تامین می کنند اما دیگر ساکنین روستا توان مالی برای مراجعه به شهر را ندارند و این انتظار از مسئولین می رود در این برهه حساس که در حال مبارزه با ویروس کرونا هستیم چاره اساسی برای مطالبه به حق مردم اندیشیده کنند.

در ادامه خبرنگار ما برای پیگیری مشکل کمبود آرد با رضوانی رئیس اداره صمت مهرستان تماس گرفت که وی پاسخگوی تلفن خود نبود و تنها با ارسال یک پیامک در پاسخ به مطالبه اهالی این روستا گفته است که "آرد در مسیر است" اکتفا کرد.

انتهای پیام/
 
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 23199
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *