800
۰
داستان ادامه دار مایه حیات؛

روستای دیهی بر مدار کم آبی/ حل مشکل کمبود آب مطالبه به حق روستاییان است

امام جمعه روستای دیهی گفت: مطالبه اصلی اهالی روستای دیهی از مسئولین این است که برای رفع معضل کم آبی روستا چاره اساسی اندیشیده کنند.
روستای دیهی بر مدار کم آبی/ حل مشکل کمبود آب مطالبه به حق روستاییان است
به گزارش شستون؛ در پی انتشار مطلبی با عنوان "گلایه مردم از کمبود آب در روستای دیهی/ از انتشار تصاویر برای حل معضل کم آبی تا ازدیاد انشعابات غیرمجاز" در خصوص معضل کم آبی در روستای دیهی مهرستان، اهالی این روستا با تماس های مکرر نسبت به اظهارات رئیس اداره آب این شهرستان واکنش نشان داده و اذعان دارند که تصاویری که در شبکه های اجتماعی مبنی بر تهیه آب از رودخانه به اشتراک گذاشته شده مربوط به این روستا است.


به گفته اهالی روستای دیهی آبرسانی در هر هفته فقط یک بار انجام می شود آنهم برای تعداد محدودی از ساکنین روستا، اما آبدار روستا اذعان دارد که آبرسانی به صورت روزانه انجام می شود.

حل معضل کم آبی مطالبه اهالی روستای دیهی از مسئولین

در همین راستا مولوی بزرگ زاده امام جمعه روستای دیهی به خبرنگار ما گفت: روستای دیهی تقریبا 400 خانوار دارد و دارای یک حلقه چاه با عمق تقریبی 6 متر است، آیا یک حلقه چاه با این عمق می تواند 24 ساعته آب مورد نیاز ساکنین روستا را فراهم کند.

وی افزود: اهالی روستا از داشتن آب لوله کشی به صورت شبانه روزی محروم هستند و اینکه ساکنین دیهی با مشکل آب دست و پنجه نرم می کنند صحت دارد.

امام جمعه روستا دیهی ادامه داد: در خصوص نحوه آبرسانی به اهالی روستا به صورت سقایی به دلیل اینکه بررسی نداشته است نمی تواند نظر دهد اما مشاهده شده که آبرسانی در حال انجام است.

مولوی بزرگ زاده خاطر نشان کرد: ساکنین روستا به سه یا چهار قسمت تقسیم شده و برای هر قسمت هر چند روز یک بار آب لوله کشی وصل می شود و روستاییان چند ساعتی از آب شرب سالم برخودار شوند.

وی افزود: در گذشته بارها مشاهده شده که مردم روستا هر بیست روز یکبار از نعمت آب برخوردار بوده اند لذا خواسته ما از مسئولین این است که چاره اساسی برای معضل آب روستا اندیشیده کنند.

آبرسانی سیار به صورت روزانه انجام می شود
عبدالکریم دامنی آبدار روستای دیهی نیز به خبرنگار ما گفت: یک قسمت روستا دارای آب لوله کشی است و قسمت دیگر به صورت سقایی آبرسانی انجام می شود.

وی افزود:  تصاویر منتشر شده در خصوص برداشت آب از قنات صحت ندارد چرا که به صورت روزانه آبرسانی با تانکرهای سیار در حال انجام است.

آبدار روستای دیهی خاطر نشان کرد: روستاهای اطراف یا بخشی از روستای دیهی آب لوله کشی ندارند و نمی توان این موضوع را انکار کرد که با تدابیر اندیدشیده شده با تانکر های آبرسان به صورت سقایی آب مورد نیاز اهالی روستا تامین می شود.

انتهای پیام/
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: 23255
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *