​نماینده مردم ایرانشهر در مجلس:

سرانه تخت بیمارستانی در ایرانشهر زیر یک درصد است/ از ۹ شهرستان حوزه انتخابیه فقط ۲ مورد بیمارستان دارند

1 شهريور 1400 ساعت 13:08

عبدالناصر درخشان گفت: سرانه تخت بیمارستانی در حوزه انتخابیه ایرانشهر زیر یک درصد است، از ۹ شهرستان حوزه انتخابیه بنده فقط ۲ شهرستان بیمارستان دارند.


به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون؛ عبدالناصر درخشان، نماینده مردم حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات بهداشت و درمان حوزه انتخابیه ایرانشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر یک میلیون و دویست هزار نفر را در جنوب سیستان و بلوچستان تحت پوشش قرار داده است.

وی ادامه داد: یک بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی در این حوزه کلنگ زنی شده بود که نیاز به هزار میلیارد تومان بودجه داشت اما دولت فقط ۶ میلیارد تومان بودجه برای آن در نظر گرفته بود و این در حالی بود که بیمارستان مذکور ۲۰ میلیارد تومان هم بدهکار بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرانه تخت بیمارستانی در حوزه انتخابیه ایرانشهر زیر یک درصد است، از ۹ شهرستان حوزه انتخابیه بنده فقط ۲ شهرستان بیمارستان دارند.

درخشان ادامه داد: بیمارستانی در فنوج وجود دارد که اتاق عمل آن تبدیل به انباری شده است، زیرا پزشک نداریم و پزشکان شهرستان های دیگر حاضر به خدمت در جنوب سیستان و بلوچستان نیستند.

وی خاطرنشان کرد: فاصله شهرهای حوزه انتخابیه بنده از هم حداقل ۱۵۰ کیلومتر است و پزشکان تهران و دیگر شهرستان های کشور نمی خواهند برای خدمت به آن جا بروند.

نماینده مردم حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سعید نمکی، وزیر بهداشت سهیمه ای برای جذب دانش آموزان مستعد منطقه در رشته های پزشکی در نظر گرفته بود که امیدواریم در وزارت بهداشت جدید هم این سهمیه را در نظر بگیرد و در سال های بعد هم ادامه داشته باشد.

درخشان تصریح کرد: دانش آموزان مستعد جنوب سیستان و بلوچستان با شرایط آموزش و پرورش فشل منطقه قطعا در کنکور در رشته های پرشکی قبول نمی شوند، زیرا با معلمان خرید خدمت آموزش را فرامی گیرند و نیاز است در سال های آینده سهمیه برای جذب آن ها در رشته های پزشکی ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 23381

آدرس مطلب: http://shastoon.ir/report/23381/سرانه-تخت-بیمارستانی-ایرانشهر-زیر-یک-درصد-۹-شهرستان-حوزه-انتخابیه-فقط-۲-مورد-بیمارستان

شستون
  http://shastoon.ir