800
۰
در قالب طرح نذر آب چهار صورت گرفت؛

ویزیت رایگان بیش از دو هزار نفر در سیب و سوران توسط جمعیت هلال احمر

کاروان سلامت اعزامی از جمعیت هلال‌احمر استان همدان به شهرستان سیب‌ و‌ سوران، ۲ هزار و ۱۰۴ نفر را در این شهر ویزیت کردند.
ویزیت رایگان بیش از دو هزار نفر در  سیب و سوران توسط جمعیت هلال احمر
به گزارش شستون؛ با اجرای طرح نذرآب چهار از سوی معاونت داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان همدان در سه محور معیشت، بهداشت و سلامت، جمعی از پزشکان و پیراپزشکان داوطلب این تیم را با هدف ارائه خدمات درمانی در سفر به سیب و سوران همراهی کردند.

سیلوانا صلح میرزایی معاون امور داوطلبان هلال‌احمر همدان تعداد پزشکان و پیراپزشکان داوطلب مشارکت کننده در اجرای این طرح را ۱۰ نفر عنوان کرد و افزود: سه پزشک متخصص، یک دندانپزشک، یک پزشک عمومی و ۵ پیراپزشک ازجمله ماما، فیزیوتراپ، ارتوپد و اپتومتریست کاروان سلامت همدان را تشکیل دادند.

وی با بیان اینکه واحد دندانپزشکی و فیزیوتراپی سیار هلال‌احمر همدان در مرکز بهداشت شهر سوران استقرار یافت، افزود: در مدت اجرای طرح فوق، ۳۳۴نفر از خدمات دندانپزشکی شامل عصب‌کشی، ترمیم و‌ کشیدن دندان بهره‌مند شدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه درمانگاه سیار هلالل‌احمر همدان در مرکز بهداشت شهر سیب نیز خدماتی از جمله پزشک عمومی و متخصص، سونوگرافی، اپتومتری، مامایی، مشاوره و توزیع رایگان دارو از طریق دار‌وخانه را به مردم این شهر ارائه می‌کرد، گفت: مجموع بهره‌وران از خدمات پزشکی و پیراپزشکی به بیش از دوهزار نفر رسید.

صلح میرزایی همچنین با اشاره به فعالیت تیم سحر اعزامی از معاونت جوانان استان همدان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های پیشگیری از کرونا، مهارت‌های زندگی، امداد و کمک‌های اولیه به همت این تیم دونفره اشاره کرد و افزود: در مجموع ۸۹ نفر از این آموزش‌ها که برای استفاده مفید از مدت انتظار مراجعه‌کنندگان به مرکز درمانی پیش‌بینی شده بود، بهره‌مند شدند.

وی از برگزاری ایستگاه نقاشی و برپایی نمایشگاه از نقاشی‌های کودکان، برگزاری ۴دوره مسابقه طناب‌کشی و آموزش کاردستی برای کودکان در محوطه درمانگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۳
کد مطلب: 23582
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *