800
۰
میزبانی که برای مهمانانش سنگ تمام گذاشت؛

خدمت رسانی به 100 هزار مهاجر افغانستانی در نقطه صفر مرزی سیستان وبلوچستان/ کمک به همنوع حد و مرز نمی شناسد

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به 100 هزار مهاجر افغانستانی در نقطه صفر مرزی سیستان، خدمات اجتماعی و بهداشتی ارائه شد.
خدمت رسانی به 100 هزار مهاجر افغانستانی در نقطه صفر مرزی سیستان وبلوچستان/ کمک به همنوع حد و مرز نمی شناسد
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، حسنعلی نوری بیان کرد: با توجه به شروع تحولات در افغانستان و حضور مهاجرین این کشور در علاقه مهاجرین به حضور در جمهوری اسلامی ایران، قرارگاه انقلاب بدون مرز ذیل جبهه فرهنگی و مردمی انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان از 15شهریور ماه امسال با هدف خدمت رسانی به آنان، فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در این مسیر نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد علوی و جامعه ایمانی مشعر، کمک هایی به این قرارگاه برای خدمت رسانی هرچه بهتر ارائه کردند.

این مسئول تصریح کرد: در  ابتدای مسیر ورود و فعالیت این قرارگاه به مرز، با هماهنگی اولیه با مرزبانی منطقه سیستان، کار آغاز شد و طی سه روز و با هماهنگی سردار ملاشاهی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، مجوز ورود و فعالیت گروه های جهادی در مرز میلک را دریافت کردیم.

وی اظهار کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده توسط ستاد مردمی جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با استانداری، نامه ورود رسمی قرارگاه به منطقه مرزی برای ارائه خدمات به مهاجرین افغانستانی نیز دریافت شد و حضور روزانه 30 تا 50 نفر خواهر و برادر، راننده و آشپز و حتی مهاجرین مقیم ایران را در منطقه، جهت خدمات رسانی آنان به مهاجران را داشته ایم.

وی اضافه کرد: براساس اطلاعات و آمار جمع آوری شده، تعداد ورودی ثبت شده مهاجران افغانستانی در روزهای نخست، روزانه سه تا پنج هزار نفر و در روزهای میانی فعالیت به 2 هزار و 500 نفر و در روزهای اخیر نیز به روزی سه هزار و 500 نفر رسیده است.

وی بیان کرد: در کل مدت 40 روز حضور در نقطه صفر مرزی به 95 تا 100 هزار نفر مهاجر افغانستانی خدمات رسانی شده است.

نوری خاطر نشان کرد: ارائه بسته بهداشتی بانوان و نوزادان، نان،بسته فرهنگی، بسته غذایی، سه هزار بطری آب معدنی، هزار و 500 کیک و آب میوه، پخت و توزیع عدسی و تخم مرغ و سیب زمینی آب پز، 200 قوطی شیر خشک و اهدای 350 پرس غذای گرم برای مهاجرینی که با تاخیر از مرز خارج می شوند، از جمله برنامه های انجام شده در این مدت بوده است.

وی گفت: از آنجائی که با پایان ایام محرم و صفر، ارتباط با هیئت های مذهبی کم رنگ تر شده است، از طریق استانداری پیگیری لازم جهت دریافت مساعدت های بین المللی از قبیل سازمان ملل یا اداره اتباع و مهاجرین خارجی و غیره برای تداوم ارائه خدمات به مهاجرین افغانستانی انجام شده و در حال انجام است.

گفتنی است انجام تست کرونا و ویزیت رایگان مهاجرین ورودی از برنامه های اولویت دار این مدت بوده است.

انتهای پیام/
دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 23910
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *