800
۰

چراغ برگزاری کنسرت‌ها روشن می‌شود؟! / از وعده خوش وزیر تا واقعیت ماجرا

اعلام رسمی خبر راه انداری کنسرت های حضوری از اول آذر ماه توسط اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر خوشحالی و شادمانی خانواده موسیقی، نگرانی ها و دلهره هایی را ایجاد کرده است.
چراغ برگزاری کنسرت‌ها روشن می‌شود؟! / از وعده خوش وزیر تا واقعیت ماجرا
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بدون شک گروه های موسیقی در مقایسه با سایر حوزه های فرهنگ در زمان حدود دو ساله کرونا، آسیب های بیشتری در حوزه کسب و کارشان دیده اند؛ چون عملا در این دوران که کنسرت ها تعطیل و به جز مواردی اندک در کیش و برخی کنسرت های موقت آنلاینی که از طرف شهرداری برگزار شد، دیگر هیچ عایدی نصیب اهالی موسیقی نشده بود.
حالا وعده اول آذرماه وزیر ارشاد مبنی بر برگزاری کنسرت های موسیقی، بارقه هایی از امید در دل اصحاب موسیقی برقرار کرده است؛ امیدی که البته با اما و اگرهایی روبروست. در این دو ساله دوران کرونا به دلیل نوسانات دلار و افزایش هزینه های لوازمات سالن های برگزاری کنسرت و عملا چند برابر شدن هزینه های سالن داری، بدون شک در دوران جدید برگزاری کنسرت های موسیقی، بلیط این کنسرت ها نیز با رقم های جدیدی روبرو خواهد شد و طرفداران این حوزه احتمالا باید رقم های دو برابری برای تهیه بلیط پرداخت کنند و همین باعث شده تا تهیه کنندگان گروه های موسیقی نگرانی های شدیدی بابت ریزش مخاطبان خود داشته باشند.
از طرفی بنا بر اعلام فوتی های هر روزه کرونا در کشور، این عدد با وجود تلاش برای واکسیناسیون عمومی، هنوز سه رقمی است و با برگزاری مجدد کنسرت ها در سراسر کشور، این نگرانی برای بالا رفتن مبتلایان به این بیماری وجود دارد. چون ماهیت برگزاری کنسرت با سینما و تئاتر متفاوت است و شور و هیجانی که در زمان یک کنسرت موسیقی ایجاد می شود، معمولا باعث می شود که خواه ناخواه پروتکل های بهداشتی کمتر رعایت شود و همین خود باعث ایجاد مشکلات دیگری خواهد شد.
داستان محدودیت های عبور و مرور شبانه که از ساعت 22 آغاز می شود، یکی دیگر از مسائل این داستان است. این یعنی شروع یک کنسرت حدودا باید از ساعت 6 و 7 عصر شروع شود که در پایان، کسانی که می خواهند به خانه هایشان برگردند، با مشکل مواجه نشوند و این خود عامل دیگری برای ریزش بسیار مخاطبان این کنسرت هاست. چون عملا برگزاری کنسرت یک تفریح شبانه تعریف شده و شاید مخاطبان از این تغییرات زمانی استقبال نکنند.
وعده خوش وزیر ارشاد اگر با اعلام جزئیات برگزاری و برنامه های حمایتی همراه نباشد، این امید و شادمانی اهالی موسیقی، به سرعت رنگ می بازد؛ حمایت هایی که باید چترش به دو طرف ماجرا سایه بیاندازد؛ تهیه کنندگان موسیقی برای اجاره سالن های برگزاری کنسرت نیاز به حمایت های مالی بسیاری دارند تا بتوانند قیمت تمام شده بلیط کنسرت ها را با اندک افزایشی کنترل کنند و از طرفی طرفداران و تماشاگران این کنسرت ها نیز باید خیالشان بابت رعایت پروتکل های بهداشتی راحت باشد تا لااقل با آرامش به این کنسرت ها پا بگذارند.
انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 23979
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *