800
۰
در پی قطعی چندین ساعته برق؛

مردم خواستار اطلاع رسانی دقیق قطعی برق هستند/ فاسد شدن خمیر نانوایی ها در گلشن

فرماندار گلشن سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل عدم اطلاع رسانی دقیق از زمان قطع برق، خمیر نانوادارهای گلشن فاسد شد و به مردم خسارت وارد کرد.
مردم خواستار اطلاع رسانی دقیق قطعی برق هستند/ فاسد شدن خمیر نانوایی ها در گلشن
به گزارش شستون؛ قطعی هفت ساعت برق به دلیل انجام تعمیرات خط ریلی زاهدان_ چابهار در شهرستان های سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن که برای بار دوم است که رخ می دهد صدای ساکنین این خطه از کشور را درآورده است.

روابط عمومی شرکت برق سراوان طی یک اطلاعیه اعلام کرد که شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان برق این منطقه را به دلیل انجام تعمیرات در خط ریلی زاهدان_ خاش از ساعت پنج تا هشت صبح قطع می کند اما نه تنها برق منطقه در این ساعت وصل نشد بلکه با هفت ساعت تاخیر برق وصل شد.

با قطع شدن برق این منطقه در برخی از نقاط آب و آنتن تلفن همراه نیست قطع شده بود که مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورد و به برخی از خبازی ها خسارت وارد کرد.

پس از اعتراضات مردمی در شبکه های اجتماعی شرکت توزیع برق سیستان و بلوجستان با انتشار اطلاعیه ضمن عذرخواهی از مردم این منطقه از برخورد با خاطیان خبر داد.

از سوی دیگر سعید تجلیلی فرماندار سراوان در واکنش به بی برنامگی صورت گرفته اعلام کرد که با قطع سه ساعته برق موافقت کرده اما به دلیل طولانی شدن قطعی اعتراض خود را به صورت کتبی به استاندار سیستان و بلوچستان اعلام می کند.

خسارت به خبازی ها در پی قطعی هفت ساعته برق

همچنین مهران محمودی فرماندار گلشن در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: قطعی چندین ساعته برق که روز گذشته به دلیل تعمیرات خط ریلی زاهدان_ چابهار رخ داد مشکلات اجتماعی عدیده ای را برای شهروندان به وجود آورد که اعتراض کتبی خود را نسبت به این موضوع به استاندار ارجاع خواهیم داد.

وی افزود: خبازی ها بنا بر اعلام شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان مبنی بر قطعی سه ساعت برق برنامه ریزی انجام و آرد را خمیر کرده بودند که از ساعت هشت صبح کار پخت را آغاز کنند اما به دلیل طولانی شدن قطعی برق در گلشن خمیر نانوایی ها فاسد شد و خساراتی را به بار آورد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اینکه گلشن یک منطقه مرزی است و قوت غالب مردم نان است مشکلات فراوانی در این زمینه به وجود آمد به گونه ای که یکی از نانوادارها خمیر خشک شده را با وانت حمل و به درب فرمانداری مراجعه کرده بود مبنی بر دریافت خسارت؛ که مردم حق دارند نسبت به این موضوع اعتراض کنند.

مراجعات اعتراضی مردم به فرمانداری گلشن

محمودی با بیان اینکه روز گذشته مراجعات مکرر مردم را به صورت اعتراض به فرمانداری شاهد بوده، خاطر نشان کرد: طبق تماس تلفنی که با سرپرست امور برق سراوان داشته ام طولانی شدن مدت قطعی برق بدون هماهنگی با این اداره صورت گرفته و شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان این اقدام را انجام داده است.

وی اذعان کرد: اهالی گلشن از مشکل به وجود آمده بسیار نگران و ناراحت بودند به دلیل اینکه زمان قطعی برق  کلیه امورات روزمره مختل می شود، هیچ نوع خریدی به دلیل قطعی برق تا ساعت 12 و 45 دقیقه در این شهرستان انجام نشد که باید تمهیدات لازم اندیشیده شود چرا که این موضوع برای بار دوم است که رخ می دهد.

فرماندار گلشن تصریح کرد: زمان وصل شدن برق در اطلاعیه ساعت هشت صبح ذکر شده بود اما در زمان دیگری وصل شد که کار بسیار ناپسندی است و نباید در جامعه رواج یابد.

محمودی گفت: گرچه میدانیم که این اقدامات برای نفع عمومی صورت می گیرد اما باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که به مردم اطمینان داده شود که طبق ساعتی که اعلام شده آن کار صورت می گیرد.

وی اذعان کرد: از نحوه جبران خسارت توسط شرکت توزیع برق سیستان و بلوجستان اطلاع ندارم که چگونه خسارت وارد شده به مردم را جبران می کند اما مقرر شد لیستی از خسارت وارد شده در شهرستان تهیه به سمع و نظر استاندار رسد تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/
 
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: 24198
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *