800
۰
جولان ارابه های مرگ در خیابان های زاهدان؛

وقتی آسایش مردم با غرش اگزوزها سلب می شود/ مسئول برخورد با کورس های شبانه ماشین بازها کیست؟!

تخلیه هیجانات جوانان با غرش اگزوزها و صدای جیغ ترمز در دل نیمه شب، سال هاست آرامش را از برخی خیابان های شهر زاهدان و ساکنین آن سلب کرده است.
وقتی آسایش مردم با غرش اگزوزها سلب می شود/ مسئول برخورد با کورس های شبانه ماشین بازها کیست؟!
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، ساعت از نیمه شب گذشته و صدای ناهنجار ممتد بوق و سیستم های صوتی، غرش اگزوزها و جیغ ناگهانی ترمز ماشین ها، استرس و اضطراب زیادی به عابران پیاده و ساکنین خیابان های شهر می دهد.

 اگر چه رعایت مقررات رانندگی در ساعات شبانه روز تفاوتی ندارد اما عده ای از قانون گریزان در دل نیمه شب با انجام حرکات نمایشی و عبور از چراغ قرمز با سراعت های سرسام آور آن هم با وجود دوربین های ثبت تخلف لرزه بر اندام شهروندان انداخته و آرامش را از آنها سلب کرده است.

حرکاتی که اگر چه منجر به بروز خسارت های مالی فراوانی شده و علاوه بر سرنشین یا سرنشینان قانون گریز، سایر رانندگان و عابران پیاده را هم متحمل خسارت می کند، به گونه ای که هر از چندگاهی شاهد فوت یا جراحت شدید شهروند بیگناهی هستیم که در آتش بیخیالی این افراد می سوزد؛ فوت مرد فلافل فروش زاهدانی که قربانی تخلیه انرژی جوانان کورس باز شد، نمونه ای از آن است.

کورس گذاشتن، سبقت گرفتن و به اصطلاح لایی کشیدن در خیابان ها و روگذر ها، به ویژه شب ها و دور از چشم قانون، اغلب منجر به ایجاد تلفات نگران کننده ای می شود، این امر در برخی خیابان ها بیشتر به چشم می خورد و معابری همچون بلوار دانشگاه، پرستار، معلم جولانگاه جوانانی است که با خودروهای سال خود این خیابانها را به شوی اتومبیل تبدیل کرده اند.
  
تقاضای شهروندان از ضابطان قضایی

 

 
شماری از شهروندان زاهدانی ضمن ابراز گلایه از وجود این معضل همیشگی، از ضابطان قضائی خواستار حضور میدانی و برخورد قانونی با کورس بازان شده و گفتند: جای تاسف دارد که علی رغم دوربین های نصب شده در خیابان های شهر، همچنان شاهد تکرار این اقدام هستیم، تخلفی که نه تنها سرنشینان خودروهای متخلف، بلکه سایر رانندگان و مردم را درگیر و متحمل خسارات جانی و مالی می کند.
 
به گفته افراد، انجام حرکات نمایشی با هدف تخلیه هیجانات آن هم با سرعت بسیار زیاد موجب افزایش خطر برای ساکنین این خیابان ها به خصوص سالمندان و کودکان شده که نیازمند نظارت بیشتر است.

کورس های شبانه ماشین بازها زیر ذره بین ‏پلیس

علی نامدرست، رئیس پلیش راهور سیستان وبلوچستان در خصوص انجام حرکات نمایشی خودورها و بروز برخی تصادفات در پی آن، گفت: حرکات نمایشی در سطح معابر یکی از تخلفات حادثه سازِ مهمی است که توسط عده ای اندک از رانندگان قانون گریز به ویژه در بین جوانان در انظار عمومی به دلایل مختلف کاهش هیجانات درونی و اثبات خود به هم سن و سالان صورت گرفته و یا توسط رانندگانی است که از مشروبات الکلی و روانگردها استفاده و در سطح معابر تردد می کنند و منجر به خسارت های سنگین جانی و مالی به خود و دیگران می شوند.

وی افزود: گاها این خودروها با برخورد در سطح معابر ایجاد خسارت کرده، به ویژه در خیابان دانشگاه یا مراسمات عروس کشان که این اتفاق نمود بیشتر داشته و حوادث تلخی ایجاد می کند که گاها با فوت فرد یا افراد مراسم بزم و شادی به عزا تبدیل می شود.

این مسئول ادامه داد: برای کنترل این تخلفات علاوه بر ثبت تخلف توسط دوربین های محسوس و نامحسوس، پلیس راهور نسبت به شناسایی و توقیف خودروها اقدام می کند.

نامدرست گفت: به رانندگان توصیه می کنیم آگاه باشند، پدال و گاز داخل ماشین عامل مهم و سرنوشت ساز است اگر از آن به صورت درست و بهینه استفاده شود قطعا سالم به مقصد می رسند در غیراینصورت عواقب تلخ در پی دارد که متحمل خسارت های مالی و جانی برای خود، سایر رانندگان و عابران پیاده می شوند.

حسن کیخا، شهردار منطقه یک زاهدان نیز در پاسخ به سوال یکی از شهروندان مبنی بر نصب سرعتگیر در خیابان دانشجوی 36 با هدف جلوگیری از حرکات نمایشی خودروها، گفت: رانندگان نباید در معابر شهری با سرعت بیش از 60 تا 80 رانندگی کنند.

وی افزود: مجوز نصب سرعتگیر باید در فرمانداری و شورای ترافیک مطرح و مجوز گرفته شود، در این زمینه یکی از اهالی محل باید درخواست خود را به صورت مکتوب به شهرداری منطقه اعلام کرده تا اقدامات مربوطه انجام و سرعتگیر نصب شود.

 انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب: 24236
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *