800
۰
تکرار سریال خسته کننده قطعی تلفن و اینترنت در جنوب سیستان و بلوچستان؛

دانش آموزان روستاهای چابهار درمانده از آموزش مجازی/ بخشدار پیرسهراب: پیگیر ارتقا سایت همراه اول به سیستم 4G هستیم

قطعی گاه و بیگاه تلفن همراه به یک داستان تکراری خسته کننده تبدیل شده و می‌توان گفت مسئولان استانی و شهرستانی از آن اطلاع دارند اما هنوز کار اساسی در این زمینه انجام نشده است.
دانش آموزان روستاهای چابهار درمانده از آموزش مجازی/ بخشدار پیرسهراب: پیگیر ارتقا سایت همراه اول به سیستم 4G هستیم
به  گزارش شستون؛ به نقل از چهاربهاران، با توجه به پراکندگی روستاها، نیاز به اینترنت و خطوط ارتباطی امری حیاتی برای انجام کارهای روزمره مردم است.
 
خطوط تلفن همراه و شبکه اینترنت در بسیاری از روستاهای بخش پیرسهراب چابهار طی سال های اخیر با اختلالات فراوان و قطعی مواجه بوده و اقدام قطعی از سوی مسئولین در راستای بهبود این مشکل صورت نگرفته است.
 
آنتن روستا در بیشتر مواقع بسیار ضعیف است و اینترنت هیچکدام از اپراتورها در این منطقه فعال نیست و بسیاری از مردم با پیمودن مسافت های طولانی برای انجام کارهای روزمره، با وجود مشکلات فراوان و قطعی خطوط ارتباطی از انجام کارهای روزمره خود باز می مانند.
 
فعالیت دستگاه های خودپرداز، کارت خوان ها و بسیاری از کارها با وجود قطعی های مکرر خطوط ارتباطی انجام نمی‌گیرد.

 سه ماه گذشت؛ مشترک مورد نظر در راه محرومیت جامانده است
 
با شیوع گسترده ویروس کرونا و آغاز سال تحصیلی جدید و انجام برخی آموزش های مجازی غیر حضوری، قطعی شبکه اینترنت در روند تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تاثیر منفی زیادی گذاشته است.
 
قطعی گاه و بیگاه تلفن همراه به یک داستان تکراری خسته کننده تبدیل شده و می‌توان گفت مسئولان استانی و شهرستانی از آن اطلاع دارند اما هنوز کار اساسی در این زمینه انجام نشده است.
 
محمد رحمت زهی اين جوان روستايي با اشاره به مشكلات آنتن دهي در اين روستا گفت: در دنياي امروز با توجه به انجام كارهاي روزانه، استفاده از تلفن همراه به عنوان يك راه سريع به يكي از مهم ترين نيازهاي روزمره مردم تبديل شده است ولي ضعف آنتن دهي تلفن همراه، اهالي اين روستاها را آزار مي دهد.
 
وی با گلايه از وضعيت آنتن دهي تلفن همراه ادامه داد: در اين روستا بجاي اينكه تلفن، همراه و در اختيار صاحبش باشد، مردم روستا، همراه تلفن هايشان هستند و بايد به دنبال آنتن دهي تلفن همراه به اين طرف و آن طرف بروند.
 
رحمت زهی گفت: انتظار داریم مسئولان بخش و شهرستان با ضروری خواندن بحث ارتباطات به خصوص رفع معضل اینترنت روستا از مسئولان مخابرات استان پاسخی منطقی در راستای رفع این مشکل اساسی بخواهند.
 
عدم آنتن دهی همراه اول مشکل عدیده بخش پیرسهراب است

عبدالصمد پناد؛ بخشدار پیرسهراب در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به مشکلات مخابراتی همراه اول در این منطقه بیان کرد: با وجود پیشرفت روزافزون فناوری هنوز در بسیاری از نقاط جنوب استان شاهد عدم وجود آنتن‌دهی مناسب اپراتورهای همراه هستیم.
 
وی ادامه داد: امروز آنتن‌دهی موبایل و اتصال به اینترنت از نیازهای ضروری مردم است ولی این مساله همچنان به عنوان یک معضل در بخش در بخش پیرسهراب شهرستان چابهار وجود دارد.
 
بخشدار پیرسهراب افزود: در دو سال گذشته که مدارس بخاطر کرونا تعطیل شد بسیاری از دانش آموز، دانشجویان و اساتید نتوانستند از فضای مجازی در کلاس آنلاین شرکت کنند، اکثر دانشجویان از دروس حذف شدند.
 
وی ادامه داد: منطقه ای که قطب کشاورزی و علمی است عدم ارتباط موبایل پایدار و اینترنت قابل پذیرش نیست.
 
پناد با بیان اینکه معاون اداره کل مخابرات استان قول هایی در خصوص رفع مشکلات در این منطقه داشت تصریح کرد: تا پایان ماه جاری بهينه سازی سایت همراه اول پیرسهراب و اضافه کردن سکتور دیگری روی این سایت انجام خواهد شد.
 
وی ادامه داد: پیگیر ارتقا سایت های همراه اول در بخش پیرسهراب به سیستم 4G هستیم.
 
پناد گفت: زمینی کردن کابل فیبرنوری منطقه از اولویت های برنامه مخابرات است و از هفته آینده بیل مکانیکی اضافه می شود تا از سه‌راهی پلان بسمت عورکی، تلنگ و مرکز بخش پیرسهراب حفاری شود.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب: 24249
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *