800
۰

کدام مجردان می توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند؟

خانم‌های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.
کدام مجردان می توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند؟
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، افرادی که اقدام به ثبت‌نام می‌کنند باید واجد شرایط مندرج در قانون باشند یعنی، افراد متقاضی باید فاقد مسکن باشند، سابقه مالکیت حداکثر پنج ساله را نباید داشته باشند و برخی از آن‌ها باید متاهل باشند
به گفته اصلانی افراد متقاضی باید فاقد مسکن باشند، سابقه مالکیت حداکثر پنج ساله را نباید داشته باشند و برخی از آن‌ها باید متاهل باشند.
او می‌گوید: به خاطر تاکید قانون مبنی بر داشتن تاهل باید در هنگام واگذاری واحد مسکونی، افراد باید عقدنامه خود را ارائه دهند.

 افراد متاهل، زنان خود سرپرست، زنان مطلقه و نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان و بیماران خاص با معرفی از وزارت بهداشت نیاز به ارائه شرط تاهل ندارند.
طرح اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن در حال حاضر هیچ‌گونه تفاوتی با هم ندارند؛ مسکن این دو طرح کاملا شبیه به هم هستند و در دسته طرح‌های حمایتی مسکن قرار می‌گیرند. تسهیلات این دو طرح هم کاملا مشابه به هم است و همه امکانات حمایتی موجود در طرح‌های حمایتی مسکن شامل طرح اقدام ملی نیز می‌شود.
از بیستم دی ثبت نام مردان مجرد که ۲۳ سال آنها به اتمام رسیده، در سامانه ثمن‌ ممکن شده و متقاضیان برای ثبت نام باید دارای فرم ج سبز و دارای سابقه سکونت ۵ساله در شهر مورد تقاضای خود باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفته بود که متقاضيان مجرد در صورت تایید شدن باید حتما تعهد محضری دهند که هنگام تحویل واحد، متاهل شوند، در غیر این صورت واحد مسکونی با نرخ روز برای آن‌ها محاسبه می شود.
طرح نهضت ملی مسکن با هدف ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی برای متقاضیان برنامه ریزی شده است. از ۲۸ مهر ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن از متقاضیان واجد شرایط آغاز شد و ۱۵ دی ثبت نام در این طرح به اتمام رسید. هم اکنون ثبت نام مجردان در سامانه امکان پذیر است.
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب: 24546
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *