800
۰
در گفت و گو با مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور روحانیت مطرح شد؛

جنگ تمام عیار دشمن علیه کانون گرم خانواده/میلاد حضرت زهرا (س)؛ فرصتی برای بازخوانی مفاهیم خانواده

حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه با اشاره به جنگ تمام عیار دشمن علیه کانون گرم خانواده گفت: میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها فرصتی است برای بازخوانی مفاهیم خانواده و توجه به محور اصلی برقراری و استحکام خانواده که همان زن باشد.
جنگ تمام عیار دشمن علیه کانون گرم خانواده/میلاد حضرت زهرا (س)؛ فرصتی برای بازخوانی مفاهیم خانواده
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه، مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور روحانیت با گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر و روز زن، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در اسلام بنای خانواده مقدس ترین و با ارزش ترین بنا معرفی شده و در روایات داریم که فرمودند: "کسی که ازدواج کرده باشد و مرد و زنی که تشکیل خانواده داده باشند، نزد خدا عزیزترند از مجرد هایی که نماز و روزه مستحبی فراوانی می گیرند"، از این دست روایات در تکریم خانواده در اسلام بسیار فراوان است.

وی ادامه داد: دشمنان ما هم از چند جهت حمله کردند تا بنای خانواده‌ها را از هم بپاشند، انواع برنامه های دیداری و شنیداری برای این است که به درون خانواده های ما، به این قلعه مستحکم و به این دژ محکم نفوذ کنند و آن را از هم بپاشند.

به گفته این کارشناس مذهبی، اگر دشمن موفق به فروپاشی در خانواده‌های ما شود، به طور قطع جامعه ما که متشکل از خانواده‌هاست در ابعاد مختلف فرو خواهد پاشید.

وی تصریح کرد: دنیای غرب دنیای توسعه اقتصادی و سرمایه‌ای و لیبرالیست، در دنیایی که صرفاً به توسعه اقتصادی توجه دارند، خانواده مزاحم پیشرفت و توسعه است، مردی که حواسش به خانواده، بیماری بچه اش، صله‌رحم، مهمانی و دید و بازدید باشد، نمی تواند کارگر خوبی برای چرخه اقتصاد باشد.

اصغری حسامیه اضافه کرد: دنیای غرب مرد و زن را بی خانواده می‌پسندند، به خاطر اینکه مردها دغدغه ای نداشته باشند و فقط کار کنند، برای غرایز آن ها هم برنامه های شبانه ای تعریف می‌کنند، اما تمام وقت شان را برای کار می گیرند، چون هدف آنها تعالی و رشد اقتصادی است‌.

به گفته وی، در چنین فرهنگی مفاهیمی چون حیا، غیرت، ناموس، عفت، خانواده، کدبانویی، مادر شدن، فرزند آوردن و تعهد داشتن به فراموشی سپرده و تعطیل می‌شود.

مشاور استاندار در امور روحانیت اظهار کرد: اما نقطه مقابل این نگاه، نگاه اسلام است که توجه همه جانبه به تمام ابعاد دارد، هم کار و هم صله رحم را عبادت می داند، خواب را به موقع اش ارزش‌گذاری می کند و تفریح را لازم بر زندگی می داند.

وی افزود: نگاه اسلام این است که در این کانون خانواده زن محور هست. خدا در معرفی ناب ترین انسان های تاریخ می فرماید، اهل بیت (ع) هستند و در جریان معرفی اهل بیت (ع)، حضرت زهرا (س) را محور معرفی می کند، چون اینجا صحبت از خانواده بوده و حضرت فاطمه (س) محور خانواده است.

اصغری حسامیه ادامه داد: صحبت از شریعت و وحی و حکومت نیست، بلکه صحبت از خانواده است، لذا فاطمه زهرا (س) می‌شود محور خانواده، یعنی زن محور خانه و خانواده است.

وی گفت: هر آنچه که اسلام به زنان و مردان برای رعایت امور دستور می دهد، برای این است که کانون خانواده ها پا بر جای بماند و این دژ مستحکم فرو نباشد.

این کارشناس مذهبی افزود: وقتی خداوند تبارک و تعالی بخواهد برای جامعه ارزش بگذارد، آن را با مفاهیم خانواده معرفی می‌کند، یعنی همان مفاهیم خانواده را در اجتماع می آورد و به آن ارزش می دهد و به روابط انسان‌ها در خارج از خانه با مفاهیمی که در منزل تعریف شده مثل برادری ارزش گذاری می کند. همان گونه که نفرمود مومنین دوست هستند، بلکه گفت مومنین برادر یکدیگرند.

وی تاکید کرد: دشمن سعی می کند این مفاهیم برادری و خانواده را از جامعه اسلامی بگیرد، حتی در ازدواج‌های تعریف شده از سوی دشمنان ما، مثل ازدواج سفید، زن نقش زن و همسر بودن را دارد، اما مرد به وی همسر نمی گوید، به عنوان دوست اجاره‌ای و هم خانه یاد می کند، این برنامه ای است که دشمنان برای کنار زدن مفاهیم خانواده دارند.

وی گفت: میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها فرصتی است برای بازخوانی مفاهیم خانواده و توجه به محور اصلی برقراری و استحکام خانواده که همان زن باشد.

اصغری حسامیه بیان کرد: توجه به رفتارهای حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان یک زن در خانواده باعث می‌شود که زنان ما خانواده ها را رشد دهند و در این کانون تعالی ایجاد کنند که اگر این خانواده‌ها، خانواده های اصیلی شوند، قطعاً فرزندان خوبی هم تحویل جامعه خواهند داد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۳
کد مطلب: 24599
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *