800
۰
در جمع بانوان بسیجی سراوان مطرح شد؛

حضرت فاطمه (س) بهترین اسوه در مسیر زندگی/ نقش بانوان در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران

همایش منزلت زن و روز مادر به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) به همت دفتر بسیج جامعه زنان سپاه شهرستانی سراوان برگزار شد.
حضرت فاطمه (س) بهترین اسوه در مسیر زندگی/ نقش بانوان در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران
به گزارش شستون؛ همایش منزلت زن و روز مادر به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س)  توسط دفتر بسیج جامع زنان سپاه شهرستانی سراوان با حضور امام جمعه سراوان، فرمانده سپاه شهرستان و جمعی از بانوان بسیجی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان ضمن تبریک ولادت با سعادت صدیقه طاهری حضرت فاطمه (س)  بیان کرد: امید است همه ما بتوانیم با الگوی گیری از حضرت زهرا (س)در مسیر زندگی، پاکی، درستی و بندگی خالق خود گام برداریم.

وی افزود: خداوند متعال در تاریخ بشر به صورت انگشت شمار از تعدادی از زنان برجسته به تعریف و تمجید پرداخته مانند حضرت مریم (س) و آسیه همسر فرعون و از سوی دیگر از همسر حضرت نوح (ع) و حضرت لوط (ع) به عنوان خیانت کار و منحرف یاد کرده است.

امام جمعه سراوان به اهمیت و جایگاه زنان در اسلام و قرآن کریم اشاره کرد و ادامه داد: اگر زنان می خواهند در مسیر زندگی و ستایش پروردگار عالم به جایگاه رفیع دست یابند باید حضرت فاطمه(س) را در عبادت، به یاد معاد بودن، همسر داری، خانه داری، تربیت فرزند، حجاب و عفاف اسوه قرار دهند چرا حضرت زهرا (س) بهترین الگوی زنان عالم است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اضافه کرد: جایگاه زن آنچان ویژه و برجسته است که خداوند متعال در قرآن کریم به آن پرداخته است و در رفتار نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) نسبت به حضرت فاطمه (س) این موضوع جلوه گری می کند و محبت و احترامی که نبی خدا به زهرای مرضیه داشته به هیچ زنی نداشته است.

وی خاطر نشان کرد: ایام ولادت حضرت فاطمه (س) را باید مغتنم بدانیم و به سیره زهرای مرضیه در باب برندگی، رعایت حجاب و عفاف، عبادت، همسرداری و خانه داری و دیگر امورات رجوع کنیم.

امام جمعه سراوان اذعان کرد: با گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی در فضای مجازی بستر برای هرزگی، بی بندو باری، بی عفتی و دوری از خداوند متعال مهیاست اما اگر دقت شود متوجه خواهیم شد که با این نوع رفتارها برجسته نخواهیم شد.


احمد مالدار فرمانده سپاه شهرستانی سراوان نیز در این مراسم ضمن عرض شادباش به مناسب فرا رسیدن ولادت با سعادت ام ابیها حضرت فاطمه (س) و میلاد حضرت امام خمینی (ره)، بیان کرد: پس از بهبود شرایط کرونا در کشور و استان و شهرستان برنامه های متنوعی در دستور کار قرار دارد که می طلبد بانوان بسیجی همچنان که در صحنه حضور داشند در ادامه مسیر ارزش ها و آرمان های انقلاب همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: امروزه نقش پررنگ و موثر بانوان در جامعه بر کسی پوشیده نیست و نمی توان این نقش را نادیده گرفت چرا که بانوان در قبل از انقلاب ئو همچنین در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقس برجسته ای داشتند و در هشت سال دفاع مقدس در پشت سنگر های حق علیه باطل با رهسپاری همسران و فرزندانشان به جبهه نقش آفرینی کردند.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت مهدهای قرآنی در سراوان، اضافه کرد: پایه گذاری شخصیت کودکان اگر با الگو گیری از قرآن و بزرگان دین مبین اسلام باشد موفقیت های بیشتری کسب می شود لذا در این راستا چنانچه متقاصی جهت راه اندازی مهد قرآنی در شهرستان باشد آمادگی ارایه خدمات حهت افزایش مهدهای قرآنی را داریم.


مالدار خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های بسیج، احیای محلات اسلامی و برگزاری مراسمات مسجد محور است که در این راستا پایگاه های مقاومت بسیج نقش مهمی را دارند که انتظار می رود با همکاری و همیاری این امر نیز محقق شود.

لازم به ذکر است در پایان مراسم ضمن اهدای هدیه به قید قرعه به اسامی و القاب حضرت فاطمه (س) از تعدادی از بانوان بسیجی فعال تجلیل شد.


انتهای پیام/
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 24604
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *