800
۰
وزیر بهداشت خبر داد؛

حضور ۵۰ درصدی تماشاگران در بازی با لبنان / شرایط کرونایی خوب است

وزیر بهداشت گفت: در بازی تیم ملی ایران و لبنان، ۵۰ درصد ورزشگاه برای حضور تماشاگران اختصاص خواهد یافت.
حضور ۵۰ درصدی تماشاگران در بازی با لبنان / شرایط کرونایی خوب است
به گزارش شستون؛ به نقل از مهر، بهرام عین‎‌الهی صبح امروز در بازدید از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آبادان به دلیل زحماتی که مردم در این منطقه در ایام دفاع مقدس کشیدند یک ویژگی خاص دارد و برنامه وزارتخانه نیز این است که رسیدگی بیشتری به آبادان و خرمشهر شود.
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های بسیار خوبی در منطقه جنوب غرب خوزستان در حال احداث هستند، افزود: پروژه گسترش بیمارستان آیت‎‌اله طالقانی با ۲۴۲ تختخواب، پروژه بسیار استاندارد و مجهزی است.
وزیر بهداشت بیان کرد: یک بیمارستان ۳۰ تختخوابی نیز در نزدیکی مرز شلمچه خواهیم داشت و در ادامه از نزدیک خدمات‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به راهیان نور در این منطقه مرزی را بازدید می‌کنیم.
وی تصریح کرد: برای گسترش بیمارستان آیت‌‎اله طالقانی نیاز به نیروی انسانی است که این نیروی انسانی با توجه به استانداردها و ضوابط جذب می‌شوند و اصرار ما بر این است که نیروی تخصصی به کار گرفته شود.
عین‌الهی در پاسخ به پرسشی در خصوص حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها عنوان کرد: خوشبختانه شرایط کرونایی رو به بهتر شدن است و اگر مردم رعایت کنند اوضاع بهتر نیز خواهد شد و در عین حال اگر ضوابط بهداشتی نادیده گرفته شود ممکن است ویروس بازهم فعال شود.
وی اضافه کرد: در بازی تیم ملی با لبنان ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه تماشاگر خواهیم داشت و این اتفاق آزمایشی است و اگر تماشاگران در ورزشگاه اصول بهداشتی را رعایت کنند این روند ادامه پیدا می‌کند.
وزیر بهداشت ادامه داد: این روزها در موج ششم کرونا حالت خوبی داریم و بیماری فروکش کرده است، میزان مراجعان سرپایی، بستری و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کاهش پیدا کرده است و تقریباً یک هفته‌ای است که تعداد مرگ بر اثر کرونا در کشور به روزانه زیر ۱۰۰ نفر رسیده است.
وی افزود: این شرایط در صورتی پایدار می‌شود که مردم ضوابط بهداشتی را رعایت کنند اما متأسفانه در ایام تعطیلات شاهد بودیم بعضی موارد رعایت نمی‌شد که این مهم یک مقدار ما را نگران کرده است.
عین الهی با تاکید بر اینکه نباید فکر کنیم که کرونا تمام شده است، بیان کرد: در کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه و آمریکا این تصور غلط که کرونا تمام شده است ایجاد شد و بعد شاهد آن بودیم که ویروس دوباره در این کشورها اوج گرفت.
وزیر بهداشت شب گذشته وارد آبادان شد و بعد از بازدید از بیمارستان جدید آیت‌اله طالقانی از دیگر پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی آبادان و مرز شلمچه بازدید می‌کند.
دوشنبه ۸ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب: 25053
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *