800
۰
گلایه مردم جنوب شرق کشور از شلوغی جایگاه‌های سوخت و کمبود بنزین؛

معضل سوخت در دومین استان پهناور کشور همچنان ادامه دارد/ یک پمپ بنزین سهم شهر ۶۲ هزار نفری گلشن

گلشن با ۶۲ هزار جمعیت و ۵ هزار و ۳۰۰کیلومتر وسعت دارای یک جایگاه سوخت است که مشکلاتی را برای مردم این منطقه مرزی را در پی داشته است.
معضل سوخت در دومین استان پهناور کشور همچنان ادامه دارد/ یک پمپ بنزین سهم شهر ۶۲ هزار نفری گلشن
به گزارش شستون، این روزها سوخت و صف های طولانی بنزین در سیستان و بلوچستان به خبرهای داغ رسانه ها تبدیل شده است و هر از گاهی به صورت مقطعی شاهد کاهش صف های سوخت می شویم.

قصه پر غصه صفوف بنزین در این استان حتی صدای مسئولین را نیز درآورده که از تریبون های مختلف به آن واکنش نشان می دهند.

اینبار تشکیل صف های طولانی بنزین گلایه اهالی شهرستان مرزی گلشن را به دنبال داشته چرا که شهرستانی با جمعیت ۶۲ هزار نفر و  ۵ هزار و ۳۰۰ کیلومتر وسعت تنها یک جایگاه سوخت دارد که به صورت تعاونی فعالیت می کند.

با توجه به اینکه بخش جالق از حدود ۲ سال قبل به شهرستان ارتقاء یافته و گذر های مرزی نیست در آنجا فعال است شهروندان خواستار افزایش سهمیه و جایگاه سوخت شدند.

درخواست های بی نتیجه فرمانداری گلشن برای افزایش جایگاه سوخت

مهران محمودی فرماندار گلشن گفت: به عنوان نماینده عالی نظام در گلشن ناراضی ترین فرد این اجتماع نسبت به وضعیت سوخت شهرستان هستم.

وی افزود: از سال ۹۷ تاکنون درخواست های متعددی در زمینه افزایش جایگاه های سوخت ارائه داده ایم اما نسبت به این موضوع عکس العملی نشان داده نشده است.

این مقام مسئول ادامه داد: شرکت نفت بارها اعلام کرده که خودمان اطلاع می دهیم اما همچنان پاسخی از سمت  اداره مذکور دریافت نکرده ایم.

محمودی خاطر نشان کرد: گلشن ۵ هزار و ۳۰۰ کیلومتر وسعت دارد و سوختبرانی که در‌ گذر های مرزی فعالیت دارند و در یک مقطع روزانه ۴۵۰ خودرو غیر بومی در این منطقه تردد دارند.

وی بیان کرد: علاوه بر خودروهای سوختبر در گلشن حداقل هزار خودرو متعلق به اهالی شهرستان است.

فرماندار گلشن اذعان کرد: در گذشته یک روز در میان ۳۰ هزار لیتر سوخت وارد شهرستان می شد اما طبق پیگیری های انجام شده سهمیه شهرستان روزانه ۳۰ هزار لیتر شده اما با این وجود باز هم کفاف نیاز خودروهای این منطقه را نمی دهد‌.

از آنجایی که سیستان و بلوچستان مکان های تفریحی و گردشگری فراوانی دارد و دومین استان پهناور کشور محسوب می شود می طلبد متولیان امر در خصوص این معضل چاره اساسی اندیشیده کنند تا دیگر شاهد تشکیل صفوف بنزین حداقل در شهرهای گردشگر پذیر نباشیم.

انتهای پیام/
شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 25666
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *