800
۰

بیش از نیمی از «مرکز» شهر تلعفر آزاد شد

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که با آزادی 16 محله از 28 محله مسکونی بخش تلعفر، مرکز شهرستان تلعفر، بیش از نیمی از مساحت آن از اشغال داعش خارج شد.
بیش از نیمی از «مرکز» شهر تلعفر آزاد شد
به گزارش شستون، به نقل از خبرگزاری فارس، بنا بر اعلام فرماندهی عملیات مشترک عراق، بیش از نیمی از محلات «بخش» تلعفر، مرکز شهرستان تلعفر، آزاد شده و تعداد آن به 16 محله رسیده است. 
تلعفر یکی از بزرگ‌ترین شهرستان‌های استان نینوی است که در غرب موصل (مرکز استان) در شمال غرب عراق، واقع شده و مرکز آن، 28 محله دارد. 
بر اساس بیانیه این فرماندهی، مساحت محله‌های آزادشده، بیش از نیمی از مساحت کل بخش تلعفر است و تنها 12 محله دیگر باقی مانده تا آزاد شود.
وزارت دفاع عراق نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای عراقی، با گذشت کمتر از یک هفته از آغاز عملیات «قادمون یا تلعفر»، بیش از نیمی از مساحت مرکز این شهرستان را آزاد کرده‌اند.
«عبدالامیر یارالله» فرماندهی حمله نظامی به تلعفر، با تشریح روند عملیات که تلویزیون رسمی عراق آن را منتشر کرد، گفت: نیروهای عراقی، از یکشنبه پیش تاکنون، 16 محله مسکونی از 28 محله مرکز شهرستان تلعفر را آزاد کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، نام محله‌های آزادشده عبارتند از: الکفاح الجنوبی، الصناعة الجنوبیة و المعامل، المعلمین، النداء، الطلیعة (جنوب غرب)، الکفاح الشمالی، الوحدة، سعد (شمال غرب)، الجزیرة الجنوبی، الجزیرة الشمالی، الخضراء، التنک، النور 1، النور 2، النصر، العروبة الأولى (شرق).
مناطقی که هنوز در اشغال داعش است عبارتند از: الربیع، القادسیة 1، القادسیة 2 (شمال غرب)، القلعة (جنوب غرب)، حسن کوی، العروبة2، المثنى1، المثنى2، السلام، منطقة البواری، الصناعه الشمالیة، العسکری (شرق).
به نوشته روزنامه «القدس العربی» طی این عملیات، 77 داعشی شامل 6 تک‌تیرانداز کشته شدند و 5 نیروی الحشد الشعبی در محور شرقی تلعفر نیز به شهادت رسیدند.
برخی دیگر از آمار نهادهای عراقی، از کشته شدن بیش از 300 داعشی طی یک هفته عملیات تلعفر خبر داده‌اند.
انتهای پیام/ص
شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 84
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *