800
۰
در پی آتش سوزی های گسترده در نخلستان های جالق؛

معتادین عامل اصلی مرگ و میر دو هزار اصله نخل/ درخواست بخشداری جالق از نخلداران

در پی آتش سوزی های گسترده در بخش جالق و مرگ و میر دو هزار اصل درخت خرما، بخشدار این منطقه از مردم خواست تا روزانه از نخلستان های خود بازدید داشته باشند.
معتادین عامل اصلی مرگ و میر دو هزار اصله نخل/ درخواست بخشداری جالق از نخلداران
به گزارش شستون،  در چند ماهه اخیر، بخش جالق و شهر گشت شاهد آتش سوزی های گسترده ای بوده است که در این آتش سوزی ها بیش از 2 هزار اصل درخت خرما در آتش سوختند.
در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 100 مورد آتش سوزی گسترده در این منطقه رخ داده است که عبدالحکیم شهمیری بخشدار جالق رخ دادن این حجم از آتش سوزی ها را مشکوک اعلام کرد.  
علی ای حال پس از بررسی های انجام شده کانال تلگرامی بخشداری بخش جالق شهرستان سراوان از مردم این منطقه دعوت کرد تا همه روزه در ساعتی معین به همراه علما و معتمدین این منطقه از نخلستان های خود بازدید داشته باشند تا این فضاها که به مأمن امنی برای معتادین تبدیل شده است، از بین برود.
 عبدالحکیم شهمیری بخشدار این منطقه روز گذشته همراه با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر جالق، سرپرست جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، مولوی عبدالرحمن رئیسی، معتمدین و جوانان این منطقه  با هدف بررسی وضعیت نخلستان ها و از بین بردن حاشیه امن معتادین و افراد خرابکار بازدید کرد و از نزدیک با کشاورزان دیدار داشت.
همچنین این کانال تلگرامی از عموم شهروندان جالقی دعوت کرد به منظور احساس مسئولیت اجتماعی، روزانه به همراه علما و معتمدین از نقاط مختلف نخلستان های خود سرکشی داشته باشند.
این کانال یاد آور شد که بی تفاوتی نسبت به سرنوشت اجتماعی می تواند تبعات سنگینی از لحاظ امنیتی، فرهنگی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد لذا از مردم این منطقه خواستار احساس مسئولیت نسبت به اتفاقات اخیر شده است تا شهر 20 هزار نفری جالق را با بی تفاوتی و بی مسئولیتی تسلیم 20 نفر افراد خرابکار نشود.
 
شیرزاد کمالی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان سطح زیر کشت خرما در این شهرستان را ۱۳ هزار هکتار عنوان کرده است که هشت هزار هکتار از نوع خرما ربی، چهار هزار هکتار خرمای مضافتی و هزار هکتار سایر ارقام است.
 
وی معتقد است هشت هزار هکتار خرما در دشت مکسوخته جالق کشت می شود که خرمای ربی در این منطقه کاملا به صورت ارگانیک به بهره برداری می رسد.

 
 
 
انتهای پیام/
 
 
يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب: 9003
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *