800
۰
در جلسه شورای قشر بانوان مطرح شد

فراخوان فروش کودکان توسط والدین معتاد جدی گرفته شود/ خود فروشی بانوان معتاد در سایه فقر مالی

مشاور اموربانوان فرماندار شهرستان سراوان گفت: به تازگی فراخوان فروش کودکان توسط والدین معتاد در سطح شهرستان مشاهده شده است که باید گام های اساسی توسط ارگان های مربوطه برداشته شود.
فراخوان فروش کودکان توسط والدین معتاد جدی گرفته شود/ خود فروشی بانوان معتاد در سایه فقر مالی
به گزارش شستون، نازی ناستی زایی در جلسه شورای قشر بانوان ضمن انتقاد از عدم دریافت خروجی جلسات برگزار شده در شهرستان در راستای برون رفت از معضلات بانوان، ایجاد زمینه اشتغال برای بانوان بد سرپرست، بی سرپرست وبانوانی که اعتیاد را ترک کرده اند، را ضرروی عنوان کرد.
 وی ادامه داد: گاها مشاهده است که در بعضی از خیابان های سراوان تعدادی از بانوان در نیمه های شب در حال استعمال دخانیات در ملاء عام هستند که باید برای این معضل چاره ای اندیشیده شود.
مشاور امور بانوان فرماندار سراوان در ادامه عدم وجود کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان را یکی از چالش هایی اساسی این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: در یکی از خیابان های شهر که مرکز اصلی خرید و فروش مواد مخدر نیز می باشد، کودکانی با در دست داشتن بسته های حامل مواد مخدرمشاهده شده که در حال فروش مواد به نوجوانان، جوانان، زنان و مردان بودند.
ناستی زایی خاطر نشان کرد: آمار اعتیاد در حواشی شهر به دلیل فقر مالی بسیار بالا رفته است چرا که این افراد استعمال اعتیاد را مسکنی برای مرحم دیگر زخم های خود می دانند.
وی با اشاره اینکه اعتیاد در بانوان موجب خودفروشی و تکدی گری شده است، تصریح کرد: به تازگی در سراوان فراخوان فروش کودکان از سوی والدین معتاد مشاهده شده که ارگان های مربوطه باید در این راستا گام های اساسی بردارند.
مشاور امور بانوان فرماندار شهرستان سراوان ایجاد شغل های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را برای بانوانی که اعتیاد را ترک می کنند را مناسب بر شمرد.
ناستی زایی با بیان اینکه نهاد های مردم نهاد بی شماری نیز در این راستا پایه گذاری شده اند، از مرکز شبانه (شلتر) که در سراوان جهت پناه دادن به معتادین، کارتن خواب ها و توزیع غذای گرم به آنها پایه گذاری شده است، یاد کرد و از عدم وجود  نهاد حمایتی برای بانوان در این شهرستان نیز گلایه مند بود.

گفتنی است جلسه قشر بانوان بعد از ظهر امروز در حوزه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان با حضور فرمانده حوزه مقاومت بانوان، مشاور امور بانوان فرمانداری و رابطین ادارات برگزار شد.انتهای پیام/
 
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 9151
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *