800
۰
مقام آژانس اطلاعاتی آمریکا:

تمام ایالات آمریکا در تیررس حمله موشکی کره شمالی قرار گرفته است

یکی از مقام‌های مرکز اطلاعات هوایی و فضایی آمریکا در گفت‌و ‌گویی گفت کره شمالی به توان هدف قرار دادن تمام ایالات آمریکا دست یافته است.
تمام ایالات آمریکا در تیررس حمله موشکی کره شمالی قرار گرفته است
به گزارش شستون، به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از مقام‌های مرکز اطلاعات هوا و فضای آمریکا می‌گوید کره شمالی به توانمندی هدف قرار دادن آمریکا با موشک‌های حامل کلاهک اتمی دست یافته است.
سرهنگ «شان لارکین» از مقام‌های مرکز اطلاعات هوا و فضای آمریکا (NASIC) که مسئولیت رصد آزمایش‌های موشکی کره شمالی را بر عهده دارد، در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «سی بی اس» برای نخستین بار آشکار ساخت که در حال حاضر تمام ایالات آمریکا در تیررس حمله موشکی کره شمالی قرار گرفته است.
در این مرکز اطلاعاتی واقع در اوهایوی آمریکا، تحلیلگران اطلاعاتی، مهندسان و کارشناسان به بررسی اطلاعات ماهواره‌ای از آزمایش‌های موشکی سرگرم هستند.
سرهنگ لارکین سرپرست برنامه رصد موشکی این موسسه اطلاعاتی در این مصاحبه گفت: «آزمایش موشکی تابستان سال جاری کره شمالی بیانگر این نکته است که آن‌ها قادرند آمریکا را هدف قرار دهند.»
وی در پاسخ به سئوالی در زمینه این‌که کدام ایالت در خطر حملات موشکی کره شمالی قرار دارد، گفت: «تمامی چهل و هشت ایالت (اراضی اصلی) آمریکا در خطر قرار دارند.»
لارکین گفت کره شمالی در حال حاضر تمام فناوری‌های لازم برای هدف قرار دادن آمریکا را به دست آورده و تنها قطعه باقی‌مانده از این پازل، تسلط این کشور به مرحله بازگشت موشک به جو بدون از بین رفتن آن بر اثر گرما است.
کره شمالی بارها تأکید کرده است که توان موشکی و اتمی‌اش صرفا پاسخی است به فعالیت‌های نظامی تحریک‌آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره. پیونگ‌یانگ می‌گوید از خلع سلاح اتمی در جهان حمایت می‌کند، مشروط بر اینکه قدرت‌های بزرگ هم حاضر باشند این تسلیحات را کنار بگذارند.
در جریان تازه‌ترین آزمایش اتمی کره شمالی، پیونگ‌یانگ خود را یک «قدرت اتمی مسئول» توصیف و تأکید کرد که تا زمانی که از سوی آمریکا مورد حمله قرار نگیرد، از این تسلیحات استفاده نخواهد کرد.
 انتهای پیام/ق
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۱
کد مطلب: 9186
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *