800
۰

تسهیل در سفر زوار پاکستانی به کربلا/ خط دریایی کراچی ـ چابهار راه اندازی می شود

خصوصی سازی ترمینال مسافرت دریایی شهید کلانتری و همچنین راه اندازی خط های مسافرت دریایی از چابهار به دیگر بنادر موجب رونق گردشگری دریایی و خروج خط دریایی چابهار ـ مسقط از رکود خواهد شد.
تسهیل در سفر زوار پاکستانی به کربلا/ خط دریایی کراچی ـ چابهار راه اندازی می شود
به گزارش شستون، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه چابهار گفت: با توجه به حجم بالای زوار پاکستانی اربعین در مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان، بهترین مسیر برای انتقال بخشی از آن ها به ایران راه اندازی خط دریایی کراچی ـ چابهار است.

ایوب درویشی افزود: امسال بیش از ۳۳ هزار زائر پاکستانی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از مرز میرجاوه وارد استان سیستان و بلوچستان شدند که با توجه به حجم بالای زائران خدمت رسانی در این مرز با مشکل مواجه شده است و با توجه به احداث بزرگترین ترمینال مسافرت دریایی کشور در چابهار مذاکراتی برای راه اندازی خط مسافرت دریایی چابهار ـ کراچی برای انتقال بخشی از این زائران به کشور و کاهش فشار تردد به مرز میرجاوه در سال آینده صورت گرفته است.

به گفته فرماندار ویژه چابهار با توجه به اینکه هرساله تعداد زیادی از مردم پاکستان برای سفرهای زیارتی و سیاحتی و دیدار با خویشاوندان خود در استان سیستان و بلوچستان از طریق مرز میرجاوه به ایران سفر می کنند راه اندازی این خط توجیه اقتصادی دارد.

درویشی اشاره‌ای هم به رکود خط دریایی چابهار ـ مسقط کرد و گفت: این خط دریایی پس از یکسال از راه اندازی آن به دلیل قیمت بالای صدور ویزا با رکود مواجه شده است که برای خارج کردن این خط از رکود مذاکراتی با طرف عمانی برای تسهیل و یا لغو روادید بین دوکشور صورت گرفته است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: خصوصی سازی ترمینال مسافرت دریایی شهید کلانتری و همچنین راه اندازی خط های مسافرت دریایی از چابهار به دیگر بنادر موجب رونق گردشگری دریایی و خروج خط دریایی چابهار ـ مسقط از رکود خواهد شد چرا که به واسطه راه اندازی خط های جدید تبلیغات بالایی صورت می گیرد و رقابت میان شرکت های خصوصی افزایش می‌یابد.

منبع: دانا
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 9333
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *