800
۰
گزارش شستون از مناطق بدون سطل زباله سراوان؛

کارتن خواب های شب گرد، بلای جان زباله های سراوان/شهردار شهرستان سراوان: سطل های زباله را افزایش می دهیم

در سطح شهرستان سراوان 100 سطل زباله تعبیه شده است، که برخی از معتادان و کارتن خواب ها شبانه با تفکیک زباله مورد نیاز خود اقدام به پخش آشغال در معابر می کنند.
کارتن خواب های شب گرد، بلای جان زباله های سراوان/شهردار شهرستان سراوان: سطل های زباله را افزایش می دهیم
به گزارش شستون، در گذشته سطل های زباله توری در پارک ها و نزدیک مدرسه ها تعبیه شده بود که بعد از پر شدن، جابجایی آشغال از درون آنها به سختی انجام می شد که جهت جمع آوری بهداشتی زباله سطل های زباله مکانیزه وارد شهر شد و کار انتقال و جابجایی زباله را آسان کرد.
با این حال برخی از معتادان و کارتن خواب های سطح شهر با پاره کردن پلاستیک های زباله و ریختن آشغال در معابر معضل بزرگی را برای شهروندان بوجود آورده اند.
یکی از شهروندان سراوانی در این زمینه در گفت و گو با شستون اظهار داشت: شهرداری زباله های مسکن سجاد را جمع آوری نمی کند و فقط یک سطل زباله در این منطقه وجود دارد و معتادان کارتن خواب شبانه اقدام به پخش کردن زباله در سطح معابر می کنند.
این شهروند خواستار پیگیری و رفع این معضل بزرگ از سوی مسئولین شد.
 
نظافت و بهداشت محیط شهری حیاتی ترین نیاز شهروندان
سید مهدی عبدالهی یکی از شهروندان شهرک لب سنگی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه در هر محیط شهری نظافت و بهداشت از حیاتی ترین نیاز شهروندان می باشد و سراوان از این غائله مستثنی نیست، گفت: عدم وجود سطل زباله در منطقه لب سنگی بیشتر مشهود و حائز اهمیت است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به خاکی بودن کل شهرک لب سنگی گرد و خاک به همراه زباله های سرگردان وارد حیاط منزل شهروندان می شود و نفس کشیدن را برای مردم این منطقه سخت کرده است.
این شهروند سراوانی تصریح کرد:  با توجه به اینکه شهرک لب سنگی جز مناطق تازه ساز سراوان می باشد، تخلیه نخاله های ساختمانی و تجمع زباله ها بر مشکل آلودگی منطقه افزوده است.
وی با بیان اینکه گله داران در این شهرک تردد دارند و با چراندن گوسفندان در زباله ها، دام های آنها به انواع بیماری ها مبتلا می شوند، عنوان کرد: با این کار گوشت و لبنیات مصرفی مردم شهر سراوان سلامت خود را از دست می دهد.
عبدالهی اظهار داشت: به دلیل عدم وجود سطل زباله و جمع آوری نکردن به موقع زباله های مردم در شهرک لب سنگی، پای زباله گردها و معتادین به شهرک بازشده و با از بین بردن کیسه های زباله جمع آوری آنها را برای پاک بانان شهرداری سخت کرده است.

فروخته شدن سطل های زباله به آهن فروشی ها در سراوان
مهران محمودی شهردار شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه در سنوات گذشته سطل های توری خریداری شده در کنار پارک ها و مدارس تعبیه شده بودند، گفت: شهرداری با شرایط مالی محدود 100  سطل زباله مکانیزه را خریداری کرده و در 100 نقطه شهرستان نصب کرده است.
وی با بیان اینکه برخی از افراد نا آگاهانه و بدون هماهنگی با شهرداری این سطل های زباله مکانیزه را جابجا می کنند، تصریح کرد: فرم چینش سطل ها اینگونه است که تمام نقاط شهر را در بر می گیرد تا همه شهروندان بتوانند زباله خود را درون آنها بریزند.
شهردار سراوان با بیان اینکه سطل های زباله توسط ولگرد ها و معتادان شهرستان به آهن فروشی ها فروخته شده است، اذعان داشت: با پیگیری های مکرر و با همکاری شورای شهر با افراد خاطی برخورد شد.
وی با بیان اینکه در شهرک لب سنگی سراوان سطل زباله جایگذاری شده است، اذعان داشت: با خرید سطل های زباله جدید تعداد سطل این شهرک را افزایش می دهیم.
شهردار شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: کارگران شهرداری سه بار در هفته اقدام به جمع آوری زباله در سطح شهر می کنند.
وی در پایان تصریح کرد: سعی ما بر این است که براساس منابع مالی  شهرداری سطل های زباله را در سطح شهر افزایش دهیم تا شهروندان سراوانی دغدغه دفع زباله را نداشته باشند.
 
انتهای پیام/1675


 
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳
کد مطلب: 9341
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *