800
۰
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح کردند:

توقیف کیهان عجولانه و اشتباه بود/ دولت باید از رسانه های حامی حقوق مردم مظلوم حمایت کند

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقیف کیهان عجولانه و اشتباه بود، گفتند: دولت باید از رسانه های حامی حقوق مردم مظلوم و کودکان بی دفاع یمن حمایت کند.
توقیف کیهان عجولانه و اشتباه بود/ دولت باید از رسانه های حامی حقوق مردم مظلوم حمایت کند
به گزارش شستون، به نقل از عصرهامون، واکنش‌ها در نقد توقیف دو روزه کیهان به خاطر تیتر «شلیک موشک انصارالله به یمن؛ هدف بعدی، دوبی» همچنان ادامه دارد. کیهان روز دو‌شنبه تیتر یک و گزارش اصلی خود را به حمله موشکی از یمن به عربستان سعودی اختصاص داد و با توجه به جمله سخنگوی انصارالله که «بار‌ها تأکید کرده‌ایم که پایتخت‌های دشمنان در تیررس موشک‌های بالستیک ما قرار دارند» تیتر مذکور را انتخاب کرده بود. تفسیری که از این تیتر شد، گرا دادن کیهان برای حمله بود. این تفسیر البته خنده‌دار می‌نمود؛ چه آنکه مطلب کیهان استنباط از نقل قول یمنی‌ها بود و نه تحلیل شخصی؛ و از سویی آیا انصارالله تصمیمات نظامی اش را با خواندن کیهان می‌گیرد؟!
علی ای حال وقتی دیروز وطن امروز علیه پادشاه عربستان تیتر زد به برخی‌‌ها در داخل برخورد؛ خبرگزاری فارس علیه رئیس‌جمهور ترکیه منوشت؛ برخی در داخل اذیت شدند و جای تعجب نیست که امروز کیهان تیتر از قول انصارالله علیه متحدان آل‌سعود می‌زند، می‌گویند امنیت ملی به خطر افتاده است! این روند خوبی نیست که دارد جا می‌افتد به خاطر مطلب علیه خارجی‌ها با داخلی‌ها برخورد شود. 
در همین راستا تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقیف کیهان عجولانه و اشتباه بود، گفتند: دولت باید از رسانه های حامی حقوق مردم مظلوم و کودکان بی دفاع یمن حمایت کند.
 
توقیف وجه خوبی ندارد و دشمنان و معاندین نظام از آن سوء استفاده می کنند
علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با عصرهامون در خصوص توقیف روزنامه کیهان اظهار کرد: در رابطه با روزنامه ها باید کمی تعامل انجام شود و در چنین مواقعی به جای توقیف سردبیران و هیئت تحریریه را بخواهند و تذکر بدهند زیرا توقیف وجه خوبی ندارد و دشمنان و معاندین نظام از آن سوء استفاده و فکر می کنند شاید آزادی بیان مهم نیست.
وی بیان کرد: به نظر می رسد برای هویت ملی و اقتدار نظام و دیدگاه وسیع نظام باید تعامل بیشتر صورت گیرد تا توقیف.
 
توقیف کیهان عجولانه و اشتباه بود
نماینده سابق مردم سیستان و مشاور کمسیون امنیت ملی گفت: دولت از رسانه های حامی حقوق مردم مظلوم و کودکان بی دفاع یمن حمایت کند.
سید باقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: در شرایطی که عربستان و کشورهای هم پیمان آن با صراحت مواضع ضد ایرانی و تهدیدهایی در برنامه های خود دارند روزنانه کیهان مطلبی را بیان کرد که نه تنها مهم نبود بلکه مشکلی هم برای امنیت ملی ایجاد نمی کرد.
وی افزود: توقیف روزنامه کیهان غیرقانونی و غیرمنطقی است و ادعاهای مطرح شده هیچ پایه و اساسی نداشته و از نظر هر تحلیلگر مسائل امنیتی قابل قبول نیست.
حسینی خاطرنشان کرد: شریعتمداری اشراف کامل به مسائل امنیتی کشور ومنطقه دارد و همیشه به دنبال مصالح نظام، دفاع از جمهوری اسلامی، آرمان ها و ارزش های نظام و انقلاب اسلامی بوده است.
مشاور کمیسیون امنیت ملی عنوان کرد: شریعتمداری انقلابی به تمام معنا و تحلیلگر بزرگی است بنابراین با توجه به شخصیت ارزشمند وی تصمیم به توقیف روزنامه کیهان کاملا عجولانه و اشتباه بوده است.
وی تاکید کرد: انتظار می رود دولت و نهادهای نظارتی از کسانی که مواضع انقلابی دارند و همیشه پای آرمان های انقلاب ایستاده و مدافع مردم مظلوم یمن هستند حمایت همه جانبه داشته باشد.
 
ادامه دارد...
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب: 9351
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *