800
۰

رونق اقتصاد مقاومتی با پرورش مرغ محلی و بلدرچین در سراوان/ اشتغالزایی نیازمند حمایت از کارآفرینان است

یک کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی ضمن تشکر از زحمات بسیج سازندگی در پیگیری طرح های اشتغالزا گفت: مسئولین حمایتی از ما نمی کنند در همین چند روزی که هوا سرد شد تعداد هزار جوجه از ما تلف شده است.
رونق اقتصاد مقاومتی با پرورش مرغ محلی و بلدرچین در سراوان/ اشتغالزایی نیازمند حمایت از کارآفرینان است
به گزارش شستون، به نقل از عصرهامون، اقتصاد مقاومتی واژه‌ای است که با بالا گرفتن فشارها و تحریم‌های ظالمانه به کشور توسط مقام معظم رهبری در سال ۸۹  وارد ادبیات کشور شد و امروز تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است.
در همین زمینه با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری در توجه به امر اقتصاد مقاومتی، خودکفائی و تکیه بر توان داخل به سراغ جوان بسیجی سراوانی که در این عرصه ورود کرده، رفتیم و با آن گفتگویی داشتیم.
عبدالرب حسین زهی کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی در گفت وگوبا خبرنگار عصرهامون اظهار داشت: از سال 87 تاکنون اقدام به فعالیت در این عرصه کردم اما از زمانی که مقاوم معظم رهبری بر اجرایی شدن"اقتصاد مقاومتی" تاکید کردند انگیزه کار و مقاومت خود را چندین برابر کردم به گونه ای که علاوه بر پرورش مرغ بومی اقدام به پرورش مرغ لاری. افغانی  و ترک و پرورش بلدرچین هم کرده ام که اکنون10 هزار بلدرچین دارم.
 

وی یکی دیگر از اهداف خود را این چنین عنوان کرد که وقتی دیدم فرزندانم بیکار هستند بهتر است به جای پرسه زدن در کوچه و خیابان برای آنها شغل ایجاد کنم از همین رو برای دو فرزند خود و دو نفر دیگر از جوانان محل که جویای کار بودند اشتغالزایی کردم تا به بیراهه نروند و در دام اعتیاد گرفتار نشوند.
این کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی ضمن تشکر از زحمات بسیج سازندگی در پیگیری طرح های اشتغالزا؛ عمده مشکلات خود را تهیه دان و خوراک برای مرغ ها و بلدرچین ها عنوان کرد و گفت: بیشترین مشکل ما در زمستان است که برای سوخت با مشکل مواجه می شویم و سوخت نداریم.
 

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: مسئولین حمایتی از ما نمی کنند در همین چند روزی که هوا سرد شد تعداد هزار جوجه از ما تلف شد.
حسین زهی دیگر مشکل خود را نداشتن مکان دانست و افزود: در یک مکان 50 متری مشغول به فعالیت هستم از سویی در تابستان چون برق مصرفی ما خانگی است و از دستگاه برای پرورش استفاده می کنیم پول برق سرسام آور است که نیاز به حمایت واقعی مسئولان مربوطه داریم.
انتهای پیام/
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب: 9424
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *