800
۰
در ادامه ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا؛

بیش از 477 میلیارد عتیقه و تابلو نقاشی به کشور وارد شده است

در حالی از ابتدای سال تاکنون بیش از 477 میلیارد ریال اشیاء هنری، اشیاء کلکسیون یا عتیقه به کشور وارد شده که بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت واردات 227 قلم کالا از آمریکا به مثل اشیاء کلکسیونی و اشیاء عتیقه ممنوعه هستند.
بیش از 477 میلیارد عتیقه و تابلو نقاشی به کشور وارد شده است
به گزارش شستون، به نقل از عصرهامون، مانند همه کالاهای ایرانی و خارجی که در فروشگاه ها عرضه می شود، تابلوهای رنگ روغن خارجی نیز در کنار تابلوهای ایرانی به فروش می رسند. تابلوهای وارداتی ممکن است به ظاهر زیبا به نظر برسند اما به پای تابلو نقاشی که اثر هنرمندان کشورمان است نمی رسد.
بر اساس آمار رسمی از اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی تهران از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 47 میلیون تومان "اشیاء هنری، اشیاء کلکسیون یا عتیقه" به ارزش ریالی 485/690/477 و ارزش دلاری 649/14 دلار به کشور وارد شده است.
 

بر اساس این گزارش این حجم از واردات در پنج محموله از سه کشور چین، ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی وارد شده که میزان واردات تابلوی نقاشی، نقاشی سیاه قلم و نقاشی با مداد رنگی و تماما با دست کشیده شده از ایالات متحده آمریکا  به ارزش 100/641/1 ریال و ارزش 50 دلار وارد کشور شده است.
این واردات در حالی انجام شده است که بر اساس گزارش ایرنا در آذرماه سال 1394 سازمان توسعه تجارت طی بخشنامه جدیدی، واردات 227 قلم کالا از آمریکا را ممنوع اعلام کرد.
در ادامه این گزارش آمده است که این ابلاغیه در پی دستور اخیر محمدرضا نعمت‌زاده - وزیر صنعت، معدن و تجارت - در خصوص ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است.
بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت، پوشاک و متعلقات آن، انواع لوازم التحریر، تمبر، شامپو، فرآوده های آرایش ناخن و اصلاح صورت، اشیاء جشن کریسمس، مجسمه، اشیاء دست ساز از استخوان، دستمال سفره، بامبو یا نخل رونده، تابلو نقاشی و متعلقات آن، اشیاء کلکسیونی و اشیاء عتیقه از کالاهای ممنوعه وارداتی از آمریکا هستند.
 

همچنین در بین محصولات خوراکی ممنوع‌الورود از ایالت متحده آمریکا می‌توان به انواع چای، سس، سرکه، نمک، انواع آدامس، آب معدنی و آب گازدار اشاره کرد.
تانک و سایر انواع ارابه های زره پوش جنگی، وسایل نقلیه، سینمای خانگی، نوار کاست تصویری، انواع CDو DVD ، مبل، صنایع دستی،‌انواع لامپ، سیگار برگ، توپ بد مینتون، میز بیلیارد، خمیر و نخ دندان، کاغذ توالت، انواع باطری، پشت دری، پاکت و در بازکن از جمله کالاهایی هستند که سازمان توسعه تجارت ممنوعیت ورود آنها از آمریکا را به ادارات استانی خود اعلام کرده است.
علی ای حال اگر چه واردات گسترده در هر زمینه ای باعث افزایش آمار بیکاری و رکود در کشور شده و روز به روز بر تعداد قشر تحصیلکرده های بیکار افزوده می شود اما در این بحبوحه که دولتمردان دل به واردات در هر زمینه ای خوش کرده و از آن سو رهبر معظم انقلاب به روی آوردن به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند می طلبد مسئولان دولتی از واردات بیش از حد کالاهای مشابه جلوگیری کنند.
انتهای پیام/
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: 9673
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *