800
۰

فروش اجناس تاناکورا و بنجل چینی به اسم ارزانسرا در پایتخت اقتصادی کشور!

رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده تا پای انواع منسوجات و پوشاک بی کیفیت به کشور باز شود و در قالب ارزان سراها شاهد فروش بنجل فروشی خارجی با محوریت اجناس چینی باشیم.
فروش اجناس تاناکورا و بنجل چینی به اسم ارزانسرا در پایتخت اقتصادی کشور!
به گزارش شستون؛تامین خوراک، پوشاک و مسکن سه رکن اساسی زندگی اجتماعی به شمار می رود که تمام مردم تلاش خود را برای تامین این نیازهای اولیه و اساسی به کار می بندند.
در سالهای اخیر به واسطه مشکلات اقتصادی و دامن گیر شدن بحران معیشتی در جامعه سبد خرید خانوارها کوچک شده و شهروندان مجبورند برای تامین نیازهای ضروری زندگی از قیبل خوراک و درمان اولویت زندگی محسوب می شود از بسیاری از خواسته ها و نیازهای ثانویه خود بگذرند.
رکود شدید ، تورم، غیرفعال شدن واحدهای تولیدی ،افزایش نرخ بیکاری و در مقابل آن واردات افسار گسیخته کالای غیرضروری مشابه تولید داخلی ضربات مهلکی را بر پیکر اقتصاد وارد کرده که اقشار مختلف جامعه از تولید کننده تا مصرف کننده نهایی متحمل زیان شده اند.
بسیاری از واحدهای کوچک و بزرگ تولیدی به واسطه قاچاق کالا و عدم حمایت دولت از تولید کننده از گردونه فعالیت خارج شدند که با خود بیکاری هزاران نیروی کار و نابودی صدها فرصت شغلی را ارمغان آورده است.
بی توجهی مسئولان به سیاست های اقتصاد مقاومتی و تکیه بیش از حد بر اصل واردات موجب ضربه پذیری و شکنندگی بالای جامعه شده این در حالی است با همتی مضاعف و تلاشی جهادی می توان تمامی مشکلات موجود جامعه را حل کردو و رونق اقتصادی را به کشور بازگرداندند.
کشورهای بزرگ اروپایی و امریکایی که غول های بزرگ اقتصاد جهان را تشکیل می دهند با الهام گیری از فرمایشات رهبری و تکیه بر اقتصاد درون زا درصدد عبور از بحران های اقتصادی و رکود جهانی هستند اما مقامات کشور ما همچنان با نادیده گرفتن میلیون ها نیروی کارجوان و ظرفیت های بکر شغلی چشم به وارادات دارند.
روزانه دهها واحد تولیدی پوشاک و منسوجات خرد و کلان کشور به واسطه عدم حمایت و واردات افسار گسیخته از چرخه فعالیت خارج می شوند که جای تولیدات وطنی را اقلام بنجل و بی کیفیت خارجی پر می کند.
رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده تا پای انواع منسوجات و پوشاک بی کیفیت به کشور باز شود و در قالب ارزان سراها شاهد فروش بنجل فروشی خارجی با محوریت اجناس چینی باشیم.

شهرستان بندرعباس که مهم ترین مرکز خرید هم میهنان در سال های اخیر را تشکیل می دهد شاهد رشد قارچ گونه دهها واحد فروشگاهی عرضه لباس و پوشاک خارجی با قیمت های نازل 10هزار، 20و یا 30هزار تومان است که قیمت های پایین ارزان سراها همیشه با استقبال چشم گیر و ترافیک تردد همراه است.
شاید در نگاه اول برپایی فروشگاههای با کالاهای ارزان و حراجی را فرصت خریدی مناسب برای مصرف کننده کم توان دانست اما بررسی کالاها با چیزی جز اجناس بی کیفیت و بنجل چینی مواجه نخواهید شد که جز زیان و هدر رفت مالی نتیجه ای ندارد.
اغلب اجناس ارزانسرهای بندرعباس پوشاک بی کیفیت و تاناکورا تشکیل می شود که به صورت قاچاق وارد شده اند و از قشم و بندرعباس در سایر نقاط کشور توزیع می شود از این رو در مهم ترین مراکز خرید پایتخت هم می توان اجناس مشابه با قیمت عرضه در بندرعباس را یافت.
بازار داغ این کالاها فرصت مناسبی برا سودجویان شده که به راحتی و هیچ گونه محدودیتی در صفحات مجازی و اینترنت به تبلیغ کالاهای خودبا عنوان لباس مخصوص ارزانسرا می پردازند.
لباس های چینی به رغم بی کیفیت بودن به دلیل قیمت پایین مورد استقبال مردمی قرار می گیرند که مجبورند اجناس ارزان قیمت تهیه کنند، ولو اینکه کیفیت نداشته باشد در مقابل محصولات داخلی و لباس های تولید شده در کشور با وجود کیفیت بالا و دوامشان به دلیل قیمت بالا با استقبال چندانی مواجه نیستند.

اجناس بی کیفیت چینی فعالیت بازرگانانرا کساد کرده
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه متاسفانه به دلیل بی نظارتی، به وفور کالاهای بی کیفیت و غیر استاندارد در بازار وجود دارد افزود: برخی، فضای استاندارد را محصولات بازاری می دانند درحالی که این طور نیست، استاندارد همه جا بوده و هست.
وی با تاکید براینکه اگر صادرات خوبی انجام می‌دهیم باید واردات ما نیز از میان اجناس باکیفیت و با استاندارد مناسب باشد،افزود: بالا بودن کیفیت محصولات صادراتی اشتغال، درآمدزایی و رونق اقتصادی بیشتر را برای کشور به همراه دارد.
آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: ورود اجناس بی کیفیت از چین به هرمزگان موجب از رونق افتادن فعالیت بازرگانان استان شده است.
 
منبع: دانا
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 9948
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *