800
۰

انتظار برای احداث استادیوم جنوب شرق ۱۰ ساله شد/ اعتبار کلید محرک پروژه

استادیوم هزار نفری میرجاوه به عنوان یکی از پروژه های ورزشی و طرح های توسعه ملی کشور در حسرت تکمیل مانده است و با گذشت ۱۰ سال همچنان به پایان نرسیده است.
انتظار برای احداث استادیوم جنوب شرق ۱۰ ساله شد/ اعتبار کلید محرک پروژه
به گزارش شستون، سال ۸۶ بود که کلنگ احداث استادیوم هزار نفری میرجاوه بر زمین زده شد تا این پروژه به یکی از بهترین پروژه های ورزشی سیستان و بلوچستان تبدیل شود اما با گذشت ۱۰ سال از کلنگ زنی این پروژه تنها به وعده ای تبدیل شده که وعده افتتاح آن از سالی به سال دیگر انتقال می یابد.
 
علی ای حال انجام فعالیت های ورزشی مستلزم داشتن فضای ورزشی مناسب است تا حجم فعالیت های ورزشی را افزایش داده و قهرمانان و مدال آوران زیادی را به ورزش کشور معرفی کند؛ هر چند استان سیستان و بلوچستان با وجود عقب ماندگی های ورزشی تا کنون توانسته قهرمانان زیادی را وارد عرصه های ملی و بین المللی کند اما بسیاری از ورزشکاران استان پس از این که در سطح استان فضای مناسبی نیافتند مجبور به کوچ و یا ترک آن حرفه ورزشی شدند.
 
نبود اعتبارات و امکانات کافی تنها دلیل ناتمام ماندن استادیوم میرجاوه 
یوسف انصاری رئیس سابق اداره ورزش و جوانان شهرستان میرجاوه سال ۹۴ در گفتگو با خبرنگار لادیز گفته بود که:  استادیوم ورزشی شهرستان میرجاوه از طرح های توسعه ملی کشور است که در سال 86 کلنگ زنی شده است ، این طرح 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و 28درصد برای اتمام این پروژه باقی مانده است.
 
وی افزوده بود که: تا کنون هزینه ساخت پروژه بالغ بر 20میلیارد ریال بوده و برای اتمام آن 30میلیارد اعتبار نیاز است.
 
وی ادامه داده بود: تنها دلیل طولانی شدن این پروژه نبود اعتبارات و امکانات کافی بوده است و با تامین اعتبارات ساخت مجدد استادیوم را ادامه خواهد یافت.
 
جهت پیگیری این موضوع در تماسی که با ادهم کرد معاون توسعه ورزش قهرمانی، محمد رضا دهمرده مسئول نظارت وزش و قهرمانی استان و صالح زهی دفتر فنی و مهندسی وزش و جوانان استان داشتیم قادر به پاسخگویی نبودند.
 
در ادامه در تماسی که با عبدالقدوس اربابزهی رئیس اداره ورزش و جوانان میرجاوه داشتیم وی با بیان اینکه دو فاز این پروژه آماده شده است، گفت: در حال حاضر پروژه استادیوم هزار نفری میرجاوه ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که پیست دو ومیدانی، زمین چمن و رختکن ها به اتمام رسیده است.
 
وی در خصوص اعتبار این پروژه ادامه داد: چون پروژه ملی است نمی توانیم عددی ارائه دهیم لذا تمام اقدامات اعتباری زیر نظر شرکت توسعه و تجهیز است.
 
اربابزهی در خصوص اتمام پروژه خاطر نشان کرد: براساس گفته های شرکت توسعه و تجهیز در صورت تامین اعتبار تا دهه فجر آماده است ولی بعید می دانم احتمالا در صورت تامین اعتبار یا پایان سال یا در سال آینده پروژه آماده بهره برداری باشد. 

منبع: عصر هامون
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب: 9953
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *